Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 01 03, 11:16

Prezidentės patarėjas: norint suvaldyti šilumos kainas, reikia investicijų

Centralizuotos šilumos kainas turėjusias sumažinti įstatymo pataisas inicijavusios šalies prezidentės patarėjas sako, kad esama priemonių suvaldyti šilumos kainas, tačiau tam reikia investicijų bei pačių gyventojų iniciatyvos.
Šiluma
Šiluma / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Yra priemonių suvaldyti šitas (šilumos – BNS) kainas, tačiau tam reikia investicijų, tam reikia kryptingo darbo“, – interviu Žinių radijui antradienį sakė Nerijus Udrėnas.

Pasak jo, siekiant geresnio valdymo, savivaldybės galėtų pareikalauti, kad į šilumos įmonių valdybas ir stebėtojų tarybas būtų skiriami nepriklausomi nariai, o gyventojai turėtų ieškoti techninių priemonių mažinti šilumos sąskaitas – burtis į bendrijas, subalansuoti šildymo sistemas, karšto vandens ruošimą „priartinti“ prie buto.

Energetikos inspekcija šiuo metu aiškinasi, kodėl lapkritį Vilniuje net 17 proc. išaugo šildymo suvartojimas, o kartu ir gerokai išaugo sąskaitos už šildymą.

N.Udrėnas kalbėjo, jog galima būtų galvoti ir apie „energetinio efektyvumo apynasrį“.

„Kai kurios savivaldybės turimus objektyvius duomenis šilumos tiekimo srityje galėtų dirbti efektyviau, tačiau tas joms nesiseka. Galbūt valstybė galėtų priimti tam tikrus sprendimus ir įlieti dalį kapitalo – pavyzdžiui, Kaune „Lietuvos energija“ siūlo savo investicijas, kad būtų padidinta konkurencija šilumos tiekimo srityje. Taip kad ir kontroliuojančias institucijas, ir metodikas galbūt reikėtų peržiūrėti, kad tikrai būtų orientuojamasi į efektyvų šilumos tiekimo modelį, kad tie kurie daro investicijas – iš tiesų taupo energiją“, – kalbėjo vyriausiasis prezidentės patarėjas.

Pernai rudenį, priimant prezidentės inicijuotas Šilumos ūkio įstatymo pataisas, teigta, kad jos atpigins šilumą vartotojams. Pataisos įsigaliojo nuo lapkričio 1-osios, tačiau šildymo sąskaitos kai kuriuose miestuose, ypač Vilniuje, smarkiai išaugo.

Energetikos inspekcija šiuo metu aiškinasi, kodėl lapkritį Vilniuje net 17 proc. išaugo šildymo suvartojimas, o kartu ir gerokai išaugo sąskaitos už šildymą.

Prezidentės patarėja Solveiga Cirtautienė gruodį žadėjo, kad Šilumos ūkio įstatymo pataisos netrukus sumažins šilumos kainas ir Vilniuje, kur lapkritį jos smarkiai išaugo dėl, kaip teigiama, 17 proc. padidėjusio suvartojimo. Teigta, jog pataisos turėtų sumažinti šilumos kainą, išspręsti šilumos punktų valdymo problemas, o vartotojams garantuoti teisę pasirinkti, kiek šilumos jie nori pirkti iš šilumos tiekėjo.

Dabar šilumos kainų reguliavimo metodikas bei viršutines kainų ribas nustato Kainų komisija. Seimas gruodį pritarė prezidentės D.Grybauskaitės veto Energetikos įstatymo pataisoms, pagal kurias Vyriausybė, o ne Kainų komisija tvirtintų kainų skaičiavimo metodikas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min