Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 08 14

Prie Lietuvos ambasadų užsienyje norima kelti dvi vėliavas – trispalvę ir istorinę vėliavą su Vyčiu

Lietuvos valstybės istorinė vėliava su Vyčiu galėtų būti nuolat iškeliama ant Lietuvos diplomatinių atstovybių užsienyje pastatų, mano Užsienio reikalų ministerija (URM).
Istorinė vėliava su Vyčiu
Istorinė vėliava su Vyčiu / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

URM siūlo Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatyme numatyti, kad „Lietuvos valstybės istorinė vėliava nuolat iškeliama prie, virš ar ant Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir šių atstovybių bei įstaigų padalinių, taip pat specialiųjų misijų, esančių užsienio valstybėse, pastatų – pagal tarptautinės teisės normas, diplomatinio protokolo reikalavimus ir buvimo valstybės tradicijas“.

URM kanclerio Valdo Lastausko pasirašytame rašte teigiama, kad istorinė vėliava – Vytis raudoname fone – yra neatsiejama mūsų heraldikos dalis, reprezentuojanti garbingą ir ilgaamžę Lietuvos valstybingumo raidą, ugdanti pagarbą jos istoriniams laimėjimams, padedanti puoselėti istorinę atmintį, patriotizmą ir pasididžiavimą savo šalimi.

Istorinės vėliavos naudojimas esąs naudingas siekiant įtvirtinti  teigiamą Lietuvos – brandžios istorinės valstybės – įvaizdį pasaulyje.

„Istorinės vėliavos naudojimas esąs naudingas siekiant įtvirtinti  teigiamą Lietuvos – brandžios istorinės valstybės – įvaizdį pasaulyje ir paskatinti tarptautinę bendruomenę domėtis mūsų šalies praeitimi“, – rašo kancleris.

Anot rašto, šimtmečius gyvuojantis istorinės valstybės vėliavos atvaizdas puikiai įkūnija ir gilią Lietuvos valstybės daugiatautiškumo, tolerancijos, kokybiškos diplomatijos tradiciją.

„Lietuvos atstovybių užsienyje patirtis leidžia tvirtinti, kad ši vėliava puikiai derėtų su nuolat iškeltomis Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos vėliavomis, nesumenkindama jų svarbos, bet sustiprindama domėjimąsi Lietuva“, – pabrėžė URM.

Seimo nariai konservatoriai Kęstutis Masiulis ir Stasys Šedbaras inicijavo Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo pataisas, kuriomis siūlo papildyti Lietuvos valstybės istorinės vėliavos iškėlimo vietų ir progų sąrašą. Projektui po pateikimo Seimas pritarė.

Šiuo metu istorinę vėliavą privalu iškelti virš Lietuvos valdovų rūmų Vilniuje, Trakų pilyje pilyje bei Karo muziejaus skverelyje Kaune. Seimo nariai vėliavą norėtų matyti iškeltą ir prie valstybės institucijų, taip pat – senųjų pilių, o Gedimino pilies bokšte istorinė vėliava iškiltų tam tikromis progomis.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo pritarti pataisoms dėl platesnio Lietuvos istorinės vėliavos su Vyčiu naudojimo, tačiau taip pat ragina jų nesulyginti, kad trispalvė neprarastų savo kaip valstybės simbolio reikšmės.

VRM parengtas projektas bus teikiamas tvirtinti Vyriausybei, kurios išvados dėl atitinkamų konservatorių Kęstučio Masiulio ir Stasio Šedbaro inicijuotų Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo pataisų kreipėsi Seimas.

Šiuo metu istorinę vėliavą privalu iškelti virš Lietuvos valdovų rūmų Vilniuje, Trakų pilyje pilyje bei Karo muziejaus skverelyje Kaune.

Pagal pataisas, valstybinę vėliavą istorinė Gedimino pilies bokšte pakeistų istorinių švenčių dienomis – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną liepos 6-ąją ir Žalgirio mūšio dieną liepos 15-ąją. Gedimino pilies bokšte tomis dienomis Lietuvos valstybės vėliava būtų nuleidžiama ir keliama Lietuvos valstybės istorinė vėliava.

Greta valstybės vėliavos Lietuvos valstybės istorinę vėliavą Seimas įteisino 2004 metais. Šios vėliavos prototipas – per 1410 metų Žalgirio mūšį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės naudotos vėliavos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius