Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 23d. 14:18

Prie Rusijos ambasados surengta A.Navalno palaikymo akcija

Mitingas prie Rusijos ambasados „Už laisvę Aleksejui Navalnui, už demokratiją ir žmogaus teises Rusijoje“
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Mitingas prie Rusijos ambasados „Už laisvę Aleksejui Navalnui, už demokratiją ir žmogaus teises Rusijoje“

Prie Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje surengtas piketas už žmogaus teises ir demokratiją Rusijoje. Piketas skirtas Rusijos opozicionieriui Aleksejui Navalnui palaikyti.

Išreikšti palaikymo opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui, kuris iškart po savo grįžimo iš Vokietijos į tėvynę praeitą savaitgalį buvo suimtas, prie Rusijos ambasados susirinko kelios dešimtys protestuotojų.

„Lietuvoje negalime likti abejingi kitokią nuomonę turinčių žmonių persekiojimams luošinimams ir žudymams. Kaip bebūtų, esame kaimynai. Mums labai svarbu, kad kaimyninės šalies žmonės būtų saugūs“, – susirinkusiems kalbėjo Vytautas Bakas.

Jis pabrėžė, kad daugybė žmonių Rusijoje šiuo metu nesijaučia saugūs.

„Lietuvai, kaip ir kitoms šalims, labai svarbu yra, kad Rusija būtų demokratinė ir klestinti kaimynė. Kad žmonės ten galėtų jaustis saugūs ir laisvi. Kad galėtume kurti tvirtus, kaimyniškus santykius“, – kalbėjo V.Bakas.

Sulaikė provokatorių

Piketo metu neapsieita be incidentų: tarptautinės bendruomenės nepripažįstamos Donecko liaudies respublikos vėliavą laikantis provokatorius nutraukė V.Bako kalbą.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Mitingas prie Rusijos ambasados „Už laisvę Aleksejui Navalnui, už demokratiją ir žmogaus teises Rusijoje“
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Mitingas prie Rusijos ambasados „Už laisvę Aleksejui Navalnui, už demokratiją ir žmogaus teises Rusijoje“

Vėliavą vyrui iš rankų išplėšė ir į netoliese esantį tvenkinį įmetė Seimo narys Laurynas Kasčiūnas. Provokatorių sulaikė policija.

Daugiau piketuotojų sulaikyta nebuvo. Pareigūnai BNS patvirtino, jog valandos piketas buvo suderintas iš anksto, jie neužfiksavo pažeidimų dėl karantino reikalavimų.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Mitingas prie Rusijos ambasados „Už laisvę Aleksejui Navalnui, už demokratiją ir žmogaus teises Rusijoje“
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Mitingas prie Rusijos ambasados „Už laisvę Aleksejui Navalnui, už demokratiją ir žmogaus teises Rusijoje“

Kvietė nebijoti

Prie ambasados surengtame pikete dalyvavo apie šimtą žmonių. Tarp akcijos dalyvių buvo ir Rusijos, Ukrainos piliečių, gyvenančių Lietuvoje.

Penkerius metus Lietuvoje gyvenantis Jevgenijus Celuika sakė šiandien prie ambasados atėjęs tam, kad parodytų palaikymą Rusijos piliečiams.

„Rusijoje žmonėms nuolat kalama į galvą tokia pozicija, kad niekas neis piketuoti. Neva niekam nesvarbu, kas ten vyksta. Tačiau mums svarbu. Visam pasauliui svarbu. Aš šiandien esu čia, kad parodyčiau savo draugams Rusijoje, jog į gatves išeiti būtina ir nereikia bijoti“, – pasakojo vaikinas.

Pasak. J.Celuikos, Rusijoje prieš numatomus piketus, valdžia ėmėsi masinio grasinimo ir įvairių spaudimo priemonių.

„Įsivaizduokite, mokyklose šiandien net buvo specialiai paskirtas naujadaras – septintoji pamoka. Mokytojai sako vaikams, kad jos metu, – būtent šiandien – bus rašomas labai svarbus rašinys, kurio pažymys daug ką nulems. Studentus universitetuose irgi spaudžia. pedagogai priversti tą daryti, nes priešingu atveju juos išmes iš darbo – visi žmonės labai išsigandę“, – pasakojo protestuoti atėjęs vaikinas.

Visoje Rusijoje šeštadienį prasidėjusiuose protestuose dėl A.Navalno sulaikymo dalyvauja daugybė žmonių. Protestai jau vyksta 25 miestuose. Šiuo metu žmogaus teisių organizacija „OVD Info“ praneša apie 174 sulaikytuosius.

Anksčiausiai protestai prasidėjo Ramiojo vandenyno pakrantės uostamiestyje Vladivostoke. Demonstrantai susirinko miesto centre, skanduodami „Putinas – vagis!“ ir „Laisvė Navalnui!“

Kremliaus kritikas buvo sulaikytas sausio 17 dieną Šeremetjevo oro uoste, sugrįžęs į Rusiją iš Vokietijos, kur beveik penkis mėnesius gydėsi po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“

A.Navalno šalininkų raginimu, šiandien daugybė žmonių visame pasaulyje renkasi į Rusijos opozicionieriaus palaikymo akcijas.

Akcijos šiandien taip pat įvyks Prahoje, Vienoje, Stokholme, Lisabonoje, Kopenhagoje, Briuselyje Londone, Milane, Romoje, Florencijoje, Venecijoje, Berne, Ženevoje, Berlyne, Miunchene, Diuseldorfe, Kelne, Hamburge, Drezdene, Freiburge, Hagoje, Taline, Rygoje, Liuksemburge, Varnoje, Burgasase, Reikjavike, Amsterdame, Paryžiuje, Varšuvoje, Krokuvoje, Tel Avive, Haifoje, Helsinkyje, Los Andžele, Atlantoje, Niujorke, Vašingtone, Majamyje, Sietle, Denveryje, Toronte, Monrealyje, Tbilisyje, Batumyje, Madride ir Barselonoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min