Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 7d. 12:57 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 7d. 13:10

Prie valdžios institucijų po keliolika žmonių protestavo prieš „Barnevernet“ ideologiją

Tarptautinė protesto akcija „STOP Barneverneto ideologijai“
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Tarptautinė protesto akcija „STOP Barneverneto ideologijai“

Šeštadienį Vilniuje prie Vyriausybės, Prezidentūros ir Norvegijos ambasados susirinko po keliolika žmonių, kurie protestavo prieš Lietuvoje vykdomą vaikų teisių politiką ir ragino stabdyti Norvegijos vaiko gerovės apsaugos tarnybos „Barnevernet“ ideologiją pasaulyje.

Prie trijų institucijų buvo pastatytos palapinės. Organizatoriai sako, kad žmonių skaičius buvo ribojamas tam, kad nebūtų pažeisti įstatymų reikalavimai. Iš palapinių sklido įrašai su vaikų klyksmais ir dainos.

Protestas turėjo vykti ir prie Seimo rūmų. Tačiau sutartą valandą ten nebuvo nė vieno protestuojančio žmogaus. Prie 15min žurnalistės, esančios prie Seimo rūmų, priėjo moteris, kuri atrodė gerokai nustebusi, kai pamatė, kad niekas nevyksta ir nėra susirinkusių žmonių. Organizatoriai sako, kad piketas prie Seimo prieš renginį buvo atšauktas, nes Seimas nesusitvarko su savo problemomis, todėl pokyčių iš šios institucijos jie nesitiki.

Protestą organizavo sąjunga „Vardan šeimos“. Organizatoriai skelbė, kad tuo pačiu metu piketai nukreipti prieš vaikų globa prisidengiančių institucijų smurtą vyko 17 pasaulio šalių: Norvegijoje, Austrijoje, Danijoje, Bulgarijoje, Ispanijoje, Serbijoje, Italijoje, Kanadoje, JAV, Airijoje, Naujojoje Zelandijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir Rusijoje.

Sąjungos „Vardan šeimos“ pirmininkė Edita Morkūnienė kalbėjo apie piketo reikalavimus.

„Pirmiausiai grąžinti mūsų vaikus iš Norvegijos. Jeigu ten kažkas buvo, turėtų būti sugrąžinti vaikai į Lietuvą ir Lietuvos vaikų teisės turėtų spręsti ar tėvai pajėgūs auginti savo vaikus, ar ne“, – sakė E.Morkūnienė. Ji teigė, kad protestuotojai turi ir daugiau reikalavimų įvairioms institucijoms.

Paklausta, kas blogai su vaikų teisėmis Lietuvoje ji sakė: „Kiekvieną susiduriant su vaikų teisėm, galiu pasakyti, kad situacija nesikeičia, tai yra daugiau pinigų įsisavinimas, daugiau šeimą įpareigoja, negu su ja dirba. Vaiką paimti iš šeimos jiems yra paprastesnis variantas, negu dirbti su ta šeima. Viskas blogai, absoliučiai viskas.“

Ji teigė, kad kuo toliau, tuo labiau Lietuva vaikų teisių požiūriu panašėja į Norvegiją.

Sąjungos „Vardan šeimos“ tarybos narys Darius Trečekauskas sakė, kad protestas yra pozicijos parodymas.

„Piketas tai nėra reikalavimas, piketas yra pozicijos išraiška. Tie žmonės, kurių vaikai yra atimti sako: kodėl Lietuvos valstybė, Lietuvos valdžia negina savo mažųjų piliečių“, – sakė protestuotojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min