Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Priekulėje susirungs stipriausi jojikai

Priekulėje susikaus stipriausi raiteliai.
Organizatorių nuotr. / Priekulėje susikaus stipriausi raiteliai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Priekulės Vingio parke prasidės dvi dienas truksiančios Edmundo Klimovo vardo jojimo konkūrų važybos.

Konkūrų varžybos „Edmundo Klimovo Taurė“, skirta Edmundui Klimovui atminti.
E.Klimovas gimė 1962 m. Priekulėje, nuo mažens užsiiminėjo jojimo sportu. Šis raitelis – keturis kartus Lietuvos konkūrų čempionas, daugkartinis įvairių Tarybos sąjungos čempionatų laimėtojas.

Edmundas Klimovas buvo vienas talentingiausių visų laikų Lietuvos konkūrinio jojimo meistrų. Jis ne tik pats stebino savo puikiais startais, bet ir „uždegė“ visą Lietuvos tuometinę konkūrų komandą (dabar jos dalyviai dažnai vadinami legendiniais), kuri 5 metus iš eilės nežinojo pralaimėjimų visuose čempionatuose tuometės Tarybų sąjungos  ir Tautų spartakiadose, kurios tuo metu buvo aukščiausio rango varžybos po Olimpinių Žaidynių ir Pasaulio bei Europos čempionatų.

Edmundas buvo komandos širdis ir neįvardytas kapitonas, jis visada palaikydavo komandą savo nuotaika, nusistatymu laimėti ir, nors startuodavo psichologiškai atsakingiausiose situacijose, niekada nepavesdavo.

„Be to, Edmundas dalino mums, savo komandos draugams, patarimus – kaip geriau pasielgti vienoje ar kitoje situacijoje, mes visi mokėmės iš jo, ir vieni iš kitų. Edmundui žuvus, ne tik netekome gero ir ištikimo draugo bei puikaus sportininko, bet ir visas Lietuvos jojimo sportas neteko puikaus pedagogo, kuris savo talento ir be galo didelio patyrimo dėka galėjo išugdyti dar ne vieną čempioną bei pakelti Lietuvos jojimo sportą dar keliais laipteliais aukščiau", - įsitikinę jo bičiuliai.

E.Klimovas žuvo 1994-aisiais. Kasmet nuo 1995-ųjų į šias varžybas susirenka pajėgiausi respublikos raiteliai ir svečiai iš kaimyninių šalių susirungti dėl nugalėtojų vardo.

Varžybos vyksta 2 dienas. Ypatingas dėmesys skiriamas šio sporto veteranams ir jauniesiems raiteliams, jiems organizuojamos atskiros rungtys. Suvažiuoja apie 80 dalyvių, 100 žirgų. Tai didžiausias rajono sporto renginys, pritraukiantis minias žiūrovų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min