Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pripažįsta klaidas, bet išvadų dar nepadarė

Vakar akcijos „Darom'09“ organizatoriai susumavo talkos rezultatus ir įvardijo savo klaidas.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vakar akcijos „Darom'09“ organizatoriai susumavo talkos rezultatus ir įvardijo savo klaidas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suvedę visus akcijos „Darom'09“ rezultatus organizatoriai pripažįsta, kad šiemet dėl per silpnos komunikacijos su visuomene, neišvengta klaidų. Tačiau recepto kaip kitais metais bus stengiamasi išvengti šių metų akcijos paliktų spragų, organizatoriai kol kas nerado.

Prieš mėnesį vykusioje akcijoje dalyvavo per 70 tūkst. savanorių, kurie surinko apie 10 tūkst. tonų šiukšlių visoje Lietuvoje. „Pasiekėme vieną pagrindinių sau užsibrėžtų tikslų – surinkome daug žmonių“, – sakė akcijos konsultantas Laurynas Gerikas. Tačiau būtent dėl didžiulio dalyvių skaičiaus, akcijos organizatoriai skleisdami informaciją nesugebėjo visų tinkamai pasiekti.

Pritrūko informacijos

„Informacijos sklaidos problema buvo. Žmonės nešė šiukšles ne tik į mūsų nurodytas vietas, bet ir kitur, todėl mes nežinojome iš kur jas surinkti“, – sakė „Darom 2009“ atliekų surinkimo ir rūšiavimo skyriaus vadovė Ingrida Dubinskaitė. Anot jos, dauguma miestų ir miestelių sugebėjo per savaitę susiderinti su savivaldybėmis ir išgabenti ne vietoje paliktas šiukšles – nesusitvarkymo problema labiausiai išryškėjo Kaune ir Vilniuje. „Negaliu tiksliai pasakyti kodėl būtent šiuose miestuose, tačiau čia žmonės tempė šiukšles, naudojosi galimybe nemokamai atsikratyti savo stambiagabaritėmis atliekomis“, – sakė I.Dubinskaitė.

Informacijos sklaidos problema buvo. Žmonės nešė šiukšles ne tik į mūsų nurodytas vietas, bet ir kitur, todėl mes nežinojome iš kur jas surinkti. Sakė „Darom 2009“ atliekų surinkimo ir rūšiavimo skyriaus vadovė Ingrida Dubinskaitė.

I.Dubinskaitės teigimu, praėjus savaitei po akcijos, organizatoriai pareigą pasirūpinti šiukšlėmis perdavė savivaldybėms. „Mes vis dar priimame žinias ir informaciją apie tai, kur mėtosi šiukšlės ir jas perduodame savivaldybei. Esame tarsi tarpininkai“, – tikino I.Dubinskaitė.

Paklausta, kaip kitais metais bus stengiamasi išvengti šiemet darytų klaidų, I.Dubinskaitė prisipažino, kad konkrečių sprendimų kol kas nėra. „Manau, kad reikėtų kryptingiau vykdyti komunikaciją, akcijai ir šiukšlių išvežimui skirti daugiau laiko, apmąstyti galimą sistemą, kuri efektyviau informuotų visuomenę“, – sakė I.Dubinskaitė.

Neatsisako planų plėstis

„Darom 2009“ projektų vadovas Vytautas Krasnickas pasakojo, kad akciją ketinama tęsti. „Šį rudenį planuojame dar kartą surengti tvarkymosi talką ir ją kartoti kas pusę metų. Be to, ketiname rengti estų jau išbandytą „Idėjų mugę“, kurioje savanoriai diskutuos apie tai, kaip įveikti krizę“, – planais dalinosi V.Krasnickas. Jo tvirtinimu, kitais metais bus planuojam išspręsti ir kitą esminę problemą, iššaukiančią daug nesklandumų. Iki šiol talkos vykdavo visiškai be pinigų, šiukšlių maišus ir kitas priemones gaunant iš rėmėjų. Organizatoriams visiškai nebūdavo mokama, todėl šie gana dažnai keisdavosi. „Norėdami, kad viskas vyktų sklandžiau, ketiname rašyti projektus įvairiems fondams, kad turėtume koordinatoriams iš ko mokėti bent jau minimalius atlyginimus“, – sakė V.Krasnickas. Jis tikisi, kad taip pavyks išlaikyti žmonių lojalumą ir pakelti motyvaciją.

Šiemet akcijoje dalyvavo nemažai garsių Lietuvos pramogų pasaulio atstovų, sportininkų, politikų. Sunkumų kilnotojas Žydrūnas Savickas sakė, kad jis tvarkėsi savo gyvenamoje Didžiojoje Riešėje. „Smagu buvo, kai aplink kelią išnyko akis badžiusios šiukšlės, buvo sutvarkyta nemaža teritorija“, – sakė sportininkas. Aktorius Audrius Bružas taip pat aktyviai talkino švarinant Vilnių. „Įdomu pasidaro, kai prie upės aptinki dantų skalavimo skysčio buteliuką. Gal ir visai patogu prie upės valytis dantis. O gal tas skystis naudojamas ir kitais tikslais“, – įspūdžiais dalinosi A.Bružas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min