Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 22d. 13:29

Profesionalūs Lietuvos menininkai kviečiami dalyvauti aukcione Ukrainai paremti

Pirmojo paramos Ukrainai aukciono metu Vilniuje
Lino Šapnagio nuotr. / Pirmojo paramos Ukrainai aukciono metu Vilniuje

Paramos Ukrainai grupė „Blue/Yellow“ kviečia Lietuvos menininkus prisijungti į organizuojamą labdaros renginį – meno darbų aukcioną, kuris šių metų gruodžio 21-ą dieną įvyks Vilniaus Rotušėje.

Kaip sakė šio renginio iniciatorė, „Blue/Yellow“ įkūrėja grafikė Jūratė Sližytė, aukcione svečiais laukiami ir prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenko. Pastarasis įvardijamas vienu iš renginio globėjų.

Kviečia atsiliepti menininkus

Tai bus jau antrasis šios visuomenininkų grupės surengtas menininkų susibūrimas, kai aukciono metu už parduotus meno kūrinius gautos lėšos skiriamos Ukrainos kariuomenei remti.

Pirmasis Lietuvos profesionalių menininkų darbų aukcionas vyko šių metų rugpjūčio 24 dieną – Ukrainos nepriklausomybės dieną. Jame dalyvavo 20 žinomų Lietuvos menininkų.

Lino Šapnagio nuotr. /Pirmojo paramos Ukrainai aukciono metu Vilniuje
Lino Šapnagio nuotr. /Pirmojo paramos Ukrainai aukciono metu Vilniuje

Renginio metu parduota darbų už 4 tūkst. litų. Už šias lėšas organizatoriai pirko medicinos priemonių, ekipiruotės įrangos Ukrainos kariuomenės savanoriams.

Planuojamame gruodžio 21-osios renginyje organizatoriai tikisi sulaukti dar daugiau dalyvių bei pirkėjų.

„Į šį renginį kviečiame visus profesionalius Lietuvos menininkus, galerijas ir menininkus jungiančias organizacijas. Kiekvieno, kuris pageidaus dalyvauti, prašome iki šių metų lapkričio 10 d. elektroniniu paštu aukcionas@blue-yellow.lt atsiųsti savo aukcionui ketinamų pateikti darbų fotografijas, taip pat glaustai parašyti paties menininko biografiją (išsilavinimas, dalyvavimas svarbesnėse parodose, priklausymas kūrybinėms sąjungoms, dalyvavimas konkursuose ir t.t.). Aukcione planuoja dalyvauti ir profesionalūs Ukrainos menininkai, taip pat iki aukciono ketiname išleisti internetinį aukcionui skirtų darbų katalogą“, – sako renginio sumanytoja J.Sližytė.

Visa informacija apie planuojamą aukcioną taip pat pateikta organizatorių „Blue/Yellow“ interneto svetainėje adresu: www.blue-yellow.lt.

Aukciono kuratoriais sutiko būti Vilniaus Užupio menų inkubatoriaus vadybininkė Monika Jasinskaitė ir vienas iš vadinamosios Užupio respublikos brand‘ų, tapytojas Vygantas Vėjas.

Visa informacija apie planuojamą aukcioną taip pat pateikta organizatorių „Blue/Yellow“ interneto svetainėje adresu: www.blue-yellow.lt

Į Ukrainą – „žiemos“ siunta

„Artėjant Kalėdoms, mūsų grupės nariai pirksime kiek neįprastas kalėdines dovanas – šiltus vyriškus drabužius, miegmaišius, palapines, medicinos priemones sužeistiesiems, medikamentus, tvarsčius, ekipiruotės reikmenis – viską, ko reikia Ukrainos nepriklausomybę ginantiems kariams“, – sako J.Sližytė.

Praėjusį šeštadienį į Ukrainą, konkrečiai – į Donecką, išvyko grupės „Blue/Yellow“ organizuota paramos siunta – kareiviški batai, šiltos žieminės striukės, antklodės, miegmaišiai, medicinos priemonės, tvarsliava. Grupė „Blue/Yellow“ yra oficialiai laikoma paramos Donecko oro uostą saugančių karių rėmėja.

Kaip teigė vienas iš „Blue/Yellow“ lyderių režisierius Jonas Ohmanas, į jį kreipėsi Donecko oro uosto gynyboje esančio bataliono atstovai ir paprašė paramos.

„Lietuviai ir mūsų grupė Ukrainoje esame labai aukštai vertinami. Aš pasinaudosiu proga ir perduosiu nuoširdų didelį ačiū kiekvienam Lietuvos gyventojui, kuris prisideda prie paramos Ukrainos kariams rinkimo“, – teigė J.Ohmanas.

Paramos rinkimo punktai – ir Švedijoje bei Norvegijoje

Šiuo metu grupė „Blue/Yellow“ paramą Ukrainai renka ne tik nuolatiniuose paramos rinkimo punktuose Lietuvoje – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, bet ir užsienyje.

Pirmieji į kvietimą prisidėti prie grupės veiklos atsiliepė Švedijoje bei Norvegijoje gyvenantys lietuviai.

46 metų elektrikas Virginijus Sarpauskas Švedijoje – jau ketverius metus. Vyras dirba statybų bendrovėje. Jis buvo pirmasis iš tautiečių užsienyje, atsiliepęs į „Blue/Yellow“ kvietimą prisijungti prie paramos Ukrainai rinkimo užsienyje.

„Maniau, kad mes būsime ta karta, kuri jau nežinos, kas yra karas. Mane visą laiką žeidė rusų imperinės ambicijos. Ir tol, kol tai buvo tik kalbos, aš irgi tik kalbėjau apie Lietuvos ir kitų tautų patirtą skriaudą. Po Gruzijos įvykių dar tramdžiausi, bet kai prasidėjo Ukrainos įvykiai, pamaniau – reikia veikti. Vien kalbos nieko nepadės. Nes ukrainiečiai gina ne tik savo nepriklausomybę, bet ir mūsų“, – sako vyras.

Po Gruzijos įvykių dar tramdžiausi, bet kai prasidėjo Ukrainos įvykiai, pamaniau – reikia veikti. Vien kalbos nieko nepadės. Nes ukrainiečiai gina ne tik savo nepriklausomybę, bet ir mūsų, – sakė Virginijus Sarpauskas, gyvenantis Švedijoje.

Norvegijoje nuosavą verslo įmonę įkūręs Deimantas Markauskas sako, kad dažnas Ukrainos įvykius stebintis ir jiems neabejingas pilietis dažniausiai tik pasyviai reiškia savo palaikymą.

„Neužtenka tik pakeisti savo profilio nuotrauką Ukrainos vėliavos spalvomis. Palaikymas ir parama turi būt aktyvūs, matomi, apčiuopiami. Emigrantų dėka yra galimybė realiai prisidėti pagelbstint ukrainiečių kariams, esantiems mūšių zonose.

Prisiminkime, kai 2008-aisiais Rusijos kariuomenė smogė Gruzijai – tai nebuvo netikėtas žingsnis. Lietuviai gruzinų tautą palaikė morališkai, politiškai ir siuntė humanitarinę pagalbą.

Nenustebkite, jei nuvykus į Gruziją, taksistas jūsų nepaprašys susimokėti ar nepažįstamas žmogus pavaišins nemokamais pietumis. Gruzinai mūsų palaikymo niekada nepamirš. Šiuo metu Ukrainoje situacija tiesiog tragiška. Nebūkime abejingi tam, kas vyksta visai netoli Lietuvos. Vien moralinės pagalbos ukrainiečiams šiuo metu nepakanka. Ar jie sugebės išsaugoti savo valstybingumą ir nepriklausomybę, priklauso ir nuo mūsų visų“, – teigia D.Markauskas.

Taip pat Norvegijoje pastaruoju metu gyvenantis lietuvis Gintaras Valiulis sako negalėjęs likti abejingas, nes apie situaciją Ukrainoje žinąs iš pirmų lūpų – ten, tarp nepriklausomybę ginančių karių, yra ir Gintaro asmeniniai draugai ukrainiečiai.

Žemiau nurodomi OFICIALŪS grupės „Blue/Yellow“ paramos rinkimo punktų adresai ir kontaktai:

VILNIUJE – Vileišio g. 5 ( „Lietuvių kalbos institutas“ ) 
I-V 16:00 – 19:00 val. 
atsakingas asmuo – Žana Gončiar, tel. 867111312, e-mail: zana@blue-yellow.lt (prieš atvykstant rekomenduojame pasiskambinti)
_________________________________________________________
KAUNE – Jonavos g. 254
I-V 9:00 – 16:30 val.
atsakingas asmuo – Žydrūnas Šlajus
tel.: 8 685 62546, e-mail: zydrius@boules.lt
_________________________________________________________
KLAIPĖDOJE – Liepų g. 3
I-V, VI 10:00 – 18:00 val., dėl VII skambinti tel. nr.: 8 657 93150
atsakingas asmuo – Andrius Petraitis, e-mail: andrius@petraitis.lt;
Taikos pr. 107 ( „Raudonojo kryžiaus draugijos“ būstinė )
I, III, V 10:00 – 12:00 val., II ir IV 17:00-19:00 val.
atsakingas asmuo – Michailas Denisenko, tel 868857944 
e-mail: michailas.denisenko@gmail.com;
____________________________________________________
PANEVĖŽYJE – Respublikos g. 77 
(„Alfonso Smetonos 5 rinktinės štabas“, šalia „Klevo“ „Maximos“)
I-VII 8:00 – 17:00 val.
atsakingi asmenys:
Antanas Bikinas (štabo darbuotojas-sandėlininkas), tel. nr.: 8 699 14128
ir Viktoras Pociulis ( 3 kuopos vadas) Tel nr. 860246392
______________________________________________________
ŠVEDIJOJE – Skåne, Gunnestorpsvägen 168, 26394 Mjöhult, 
Lietuviškas restoranas „Gunnestorps Gård“
Galima atvažiuoti bet kada. Jeigu reikės – skambinkit.
Atsakingas asmuo Virginijus Sarpauskas .
Tel. +46765761672 ; e-mail: virsarp@gmail.com
______________________________________________________
NORVEGIJOJE – Amtmand Aalls gate 1, 3717 Skien
Skien Kirke – bažnyčia 
Atsakingas asmuo – Deimantas Markauskas
Tel. Nr.: +4745787640, e-mail: deimantas@blue-yellow.lt

Atstovas Haugesund mieste
Gintaras Arunas Valiulis.
Haugesund,5525,Flotmyrgata161,
tel.+4747888719,
e-mail: arunas.valiulis@gmail.com
PRIEŠ ATVYKSTANT PASKAMBINTI !!!
______________________________________________________

RENKAMŲ DAIKTŲ SĄRAŠAS:
1. Karinė ekipuotė (auliniai batai, liemenės („razgruzkes“), diržai, karabinai, kuprinės)
2. Taktinė apranga (šalmai (kelvariniai), taktiniai akiniai, taktinės pirštinės, neperšaunamos liemenės, plokštės neperšaunamoms liemenėms)
3. Kariniai ir komufliažinai rūbai (uniformos, marškiniai, kojinės (dominuojantis dydis 42-43), minkštos kepurės, poncho tipo lietpalčiai, taip pat apatinis pašiltintas trikotažas, dydžiai M-XL)
4. Karinė apgyvendinimo amunicija (miegmaišiai (-5 C), palapinės, neperšlampami paklotai)
6. Ginklų valymo priemonės (purškalai, švarūs medžiagos gabaliukai)
7. Higienos priemonės (muilas, dantų valymo reikmenys, skutimosi priemonės, šlapias tualetinis popierius)
8. Medikamentai (med.paketai („aptečki“), nuskausminantys, bintai, C-vitaminas)
9. Įrankiai (Kirviai, benzopjūklai)
10. Kiti (elementai („baterijos“), žibintai, lipni juosta (stora)
11. Celox ( ne granulės ) tvarsčiai, pleistrai.
PASTABOS: JOKIŲ CIVILINIŲ RŪBŲ (išimtis – apatiniai, kojinės), maisto kol kas nerenkame
Kontaktinis telefonas pasiteiravimui: 867111312
_________________________________________________________
A/S (IBAN): LT16 7290 0000 0013 0103
SWIFT: INDULT2X
Įm. kodas : 301700791
Viešoji įstaiga: „ASPECTUS MEMORIA“
Mokėjimo paskirtis: PARAMA UKRAINAI

Temos: 2 Aukcionas Ukraina

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min