Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Profsąjungų ir politinių partijų narių pernai padaugėjo

Skaičiai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Skaičiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas praneša, kad 2009 m. pabaigoje šalyje buvo 115,4 tūkst. profesinių sąjungų narių, tai sudarė 13 procentų visų samdomųjų darbuotojų. Palyginti su 2008 m., profesinių sąjungų narių skaičius padidėjo 3 procentais.

Politinių partijų narių skaičius per metus padidėjo 8 procentais ir 2009 m. pabaigoje sudarė 103,1 tūkst., arba 3,8 procento visų 18 metų ir vyresnio amžiaus gyventojų. Septintadalis visų veikiančių ūkio subjektų buvo verslininkų ir darbdavių asociacijų nariai. Jų skaičius 2009 m. sumažėjo 5 procentais.

2009 m. profesinių sąjungų lėšos sumažėjo beveik dešimtadaliu – iki 18,4 mln. litų. Profesinių sąjungų pagrindinis finansavimo šaltinis – narių mokesčiai – sudarė 60 procentų jų lėšų. Politinių partijų lėšos (įskaitant partijų politinei kampanijai gautas lėšas) pernai sumažėjo 2,2 karto ir sudarė 22 mln. litų. Daugiau nei pusė (57%, 2008 m. – 42%) lėšų buvo gauta iš nacionalinio biudžeto, ketvirtadalį sudarė aukos.

Verslininkų ir darbdavių bei kitų asociacijų (draugijų, sąjungų, klubų ir kitų) lėšos sumažėjo penktadaliu. 2009 m. verslininkų ir darbdavių asociacijos savo veiklai finansuoti gavo 91,5 mln. litų, pagrindinis finansavimo šaltinis buvo juridinių asmenų nario mokesčiai. Kitų asociacijų lėšos sudarė 233,3 mln. litų. Ketvirtadalis šių lėšų buvo gautos iš nacionalinio biudžeto, tiek pat sudarė labdara ir aukos.

Palyginti su 2008 m., profesinių sąjungų išlaidos sumažėjo beveik dešimtadaliu, politinių partijų – 57 procentais, verslininkų ir darbdavių asociacijų – 41, o kitų asociacijų – 22 procentais. Visos šios narystės organizacijos didžiąją lėšų dalį skyrė prekėms ir paslaugoms pirkti. Darbo užmokestis sudarė apie ketvirtadalį profesinių sąjungų bei verslininkų ir darbdavių asociacijų išlaidų, politinių partijų – dešimtadalį, kitų asociacijų – septintadalį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min