Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 02 26

Prokurorai gina socialiniame būste gyvenančios šeimos teisę turėti elektros energiją

Klaipėdos miesto vyriausiasis prokuroras, gindamas viešąjį interesą, Klaipėdos miesto apylinkės teismui pateikė ieškinį dėl įpareigojimo sudaryti sutartį. Teismo prašoma įpareigoti akcinę bendrovę „Vakarų skirstomieji tinklai“ („VST“) sudaryti elektros energijos tiekimo sutartį su neįgalia socialiniame būste gyvenančia klaipėdiečių šeima.

Penkias dukras auginanti klaipėdietė jau 7 mėnesius gyvena be elektros Klaipėdos miesto savivaldybės nuomojamame bute Tulpių gatvėje. Dvi moters dukros – nepilnametės, dvi – neįgalios, kaip ir pati moteris. Šeima nuolat moka būsto nuomos mokestį, pagal galimybes – ir kitus komunalinius mokesčius.

2008 m. liepos mėn. buvo tvarkomas namo, kuriame gyvena moters šeima, stogas. Nuomininkė leido darbininkams naudotis buto elektros energija, už kurią jie pažadėjo sumokėti, bet nesumokėjo. Skolą – beveik tūkstantį litų – moteris sumokėjo.

Tačiau net ir likvidavus įsiskolinimą, AB „VST“ energijos tiekimo butui neatnaujino bei atsisakė sudaryti su socialinio būsto nuomininke elektros energijos pirkimo- pardavimo sutartį, motyvuodama tuo, kad butas priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei ir esą dėl to elektros energijos tiekimo sutartis turi būti pasirašyta su buto savininku, t.y. savivaldybe, praneša Klaipėdos miesto prokuratūra.

„Viešąja sutartimi yra laikoma sutartis, kurią sudaro juridinis asmuo (verslininkas), teikiantis paslaugas ar parduodantis prekes visiems, kas į jį kreipiasi,“– sakė teisme prokuratūrai atstovausianti Klaipėdos miesto prokuratūros Civilinių bylų skyriaus prokurorė Irina Valadkienė. Jos teigimu, remiantis atitinkamais Civilinio kodekso straipsniais bei Elektros energijos teikimo ir naudojimo taisyklių punktais, „VST“, kaip paslaugos tiekėjas, privalo sudaryti sutartį su buto nuomininke, o ne su savivaldybe, juoba kad dėl analogiško ginčo jau yra pasisakęs ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

„Praėjusių metų lapkričio 4 d. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje, be kita ko, sakoma, kad, sudarant elektros pirkimo-pardavimo sutartį su nuomininku elektros energiją teikiančiai įmonei būtina pateikti teisėtą pagrindą naudotis savininko turtu patvirtinantį dokumentą, o toks dokumentas yra nuomos sutartis,“– Aukščiausiojo Teismo nutarties dalį paaiškino prokurorė I.Valadkienė. Buto Tulpių gatvėje nuomininkė tokią sutartį su Klaipėdos miesto savivaldybe yra sudariusi ir ją vykdo.

Klaipėdos miesto vyriausiasis prokuroras, pateikdamas teismu ieškinį dėl įpareigojimo sudaryti sutartį, šiuo atveju gina ne tik pažeistas įstatymų bei teisės aktų normas, bet ir pažeistus nepilnamečių vaikų interesus.

Ieškinyje teismo prašoma įpareigoti AB „VST“ sudaryti su buto Tulpių g. nuomininke elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį bei taikyti laikinąsias apsaugos priemones – nedelsiant pradėti tiekti elektros energiją minėtam butui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius