Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 6d. 05:55

Prokurorai: urėdijos vadovas ne visiškai atitiko konkurso sąlygas, bet svarbiau urėdijos stabilumas

Valdas Kaubrė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Valdas Kaubrė
Generalinė prokuratūra išnagrinėjo Valstybinių miškų urėdijos vadovo Valdo Kaubrės paskyrimo į pareigas aplinkybes. Savo tyrime prokurorai nustatė, kad nors V.Kaubrė laimėjo konkursą pareigoms užimti, jis ne visiškai atitiko konkurso sąlygas. Tačiau dėl to kreiptis į teismą buvo atsisakyta. Pasak prokurorų, viešojo intereso aspektu dabar yra svarbiau ne naikinti konkurso rezultatus, o išlaikyti urėdijos veiklos stabilumą.

Į prokurorus dėl V.Kaubrės paskyrimo į pareigas pernai gruodį kreipėsi konservatorių frakcijos Seimo narė Aistė Gedvilienė. Ji prokuratūros prašė ginti viešąjį interesą kreipiantis į teismą ir siekiant panaikinti konkurso rezultatus.

Prokurorai savo tyrime nustatė, kad V.Kaubrė ne visiškai atitiko nustatytus reikalavimus. Jis neturėjo trejų metų vadovavimo didelei įmonei patirties. Prokurorų teigimu, pagal pateiktus duomenis, tokia patirtis sudarė daugiau nei pusantrų metų, kai V.Kaubrė užėmė vadovaujamas pareigas toje pačioje Valstybinių miškų urėdijoje.

Dar V.Kaubrė vadovavo bendrovei „Domše Lietuva“, bet pastaroji nėra laikoma didele įmone. „Domše Lietuva“ yra didelės Švedijos bendrovės „Domsjo Fabriker“ dukterinė įmonė.

Prokurorai: viešasis interesas – išlaikyti urėdijos stabilumą

Nepaisant to, kad V.Kaubrė ne visiškai atitiko konkurso sąlygas, prokurorai atsisakė ginti viešąjį interesą ir kreiptis į teismą dėl konkurso rezultatų naikinimo.

„Įvertinus galimybę ginti viešąjį interesą teisme, kreipiantis dėl konkurso rezultatų panaikinimo, bei įvertinus bylinėjimosi trukmę ir tikėtinus rezultatus, darytina išvada, kad viešojo intereso aspektu yra svarbiau išlaikyti Valstybinių miškų urėdijos veiklos stabilumą“, – rašoma Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro Vytenio Kasparavičiaus rašte.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra

Taip pat rašte paminėta, kad atsižvelgiant į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktiką, darytina išvada, kad nustatytas pažeidimas dėl vadovavimo didelei įmonei, nėra tokio pobūdžio, jog reikėtų ginti viešąjį interesą. Mat šio teismo praktika sudaro teisinęs prielaidas V.Kaubrės vadovavimą „Domše Lietuva“ vertinti kaip vadovavimą Švedijos įmonės struktūriniam padaliniui.

Tokią pačią išvadą padarė ir Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Deimantė Nikitinienė.

„Įvertinus visus ginčo situacijos aspektus, viešasis interesas šiuo atveju bus apsaugotas išlaikant Valstybinių miškų urėdijos veiklos stabilumą“, – rašoma prokurorės sprendime.

K.Mažeika: reikia vertinti ir pokyčius urėdijoje

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, kuris ir paskyrė V.Kaubrę į pareigas, 15min teigė, kad galima diskutuoti dėl V.Kaubrės vadovavimo patirties, tačiau dabar urėdijoje matomi teigiami pokyčiai.

„Pirmiausiai Valstybės bendrųjų kompetencijų centras atrinko [V.Kaubrę] iš kelių kandidatų, toliau komisija įvertino. Teko diskutuoti ir su tais pačiais kolegom konservatoriais, ar ta įmonė, kuri užsienyje tikrai yra didelė, ar jos tas padalinys yra priskiriamas prie tų didelių [įmonių] ar nepriskiriamas. Manau, kad čia turbūt ir yra tas diskusijų objektas“, – komentavo K.Mažeika.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika

Pasak jo, reikia įvertinti pokyčius pačioje urėdijoje: „Ką mes nuolat stebime, gauname ataskaitas, matome tą stabilumą. Iš tiesų, situacija dabar yra pakankamai sudėtinga, iššūkių turi daug įmonė ir pakankamai neblogai tvarkosi. Tai aš manau, kad yra vertintinas ir šitas aspektas, ką prokuratūra ir pasisakė. O aš ir toliau reikalausiu, kad vadovas dirbtų maksimaliai efektyviai, nes tikrai ir atlyginimas pakankamai nemažas, nors sutarėme, kad turėtų šiek tiek susimažinti, nes situacija yra pakankamai įtempta dabar. Tai turės būti ir ten pokyčiai.“

Paklaustas, kodėl žmogus, kuris ne visiškai atitinka konkurso sąlygas, galėjo jame dalyvauti ir net laimėti, K.Mažeika atsakė: „Kodėl tokie dalykai vyksta, tai turbūt yra klausimas ne man. Aš tame procese visiškai nedalyvavau.“

V.Kaubrė: savo patirtimi nė kiek neabejoju

Valstybinių miškų urėdijos direktorius V.Kaubrė 15min tvirtino esantis nustebęs, kad suabejota jo patirtimi. Jis teigė, kad Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras įvertino jo pateiktus dokumentus ir patvirtino atitikimą reikalavimams.

Pasak V.Kaubrės, lietuviška įmonė „Domše Lietuva“, kuriai jis vadovavo, savo veikla visuomet buvo laikoma struktūriniu Švedijos bendrovės padaliniu.

„Todėl ši patirtis atitinka konkurse keliamus reikalavimus. <...> Švedų valdomoje įmonėje visuomet buvo skiriamas didelis dėmesys padalinių vadovų patirčiai ir srities išmanymui. Aukštus skandinaviško įmonių valdymo standartus atitikau privačiame sektoriuje, kuris tradiciškai yra netgi reiklesnis savo vadovų kompetencijoms ir darbo rezultatams. Todėl savo patirtimi nė kiek neabejoju“, – komentavo V.Kaubrė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Valdas Kaubrė
Tomo Markelevičiaus nuotr./Valdas Kaubrė

V.Kaubrė taip pat priminė, kad yra vadovavęs Panevėžio miškų urėdijai, užėmė vadovaujančias pareigas Valstybinių miškų urėdijoje.

„Puikiai išmanau įmonės veiklą, jos specifiką, pažįstu visus darbuotojus ir žinau, kokius sprendimus reikia priimti įmonėje, kad užtikrintume darnų ir subalansuotą ūkininkavimą miškuose. Džiaugiuosi, kad darbuotojai manimi tiki ir pasitiki. Formuojame stiprią komandą, mūsų laukia daug svarbių sprendimų ir visi turime užtikrinti tą stabilumą, kurio įmonei reikia, ypač šiandien, kai visi susiduriame su viruso pandemijos keliamais padariniais“, – rašoma urėdijos vadovo komentare.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:09
07:38
00:50

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min