Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 23d. 15:01 , Atnaujinta: 2019 sausio 23d. 15:41

R.Karbauskis imasi permainų partijoje: pavaduotojais nebemato Seimo vicepirmininkų

Ramūnas Karbauskis
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis šeštadienį vyksiančiame partijos suvažiavime ketina siūlyti beveik perpus sumažinti jo pavaduotojų skaičių, pranešė LRT laida „Laba diena, Lietuva“.

15min gavo patvirtinimą, kad R.Karbauskis prieš suvažiavimą parašė laišką partijos nariams, kuriame išdėstė savo pasiūlymą nuo 11 iki 6 sumažinti savo pavaduotojų skaičių.

Iš dabartinių pavaduotojų R.Karbauskis toliau eiti pareigas siūlo tik europarlamentarui Broniui Ropei ir Seimo narei Aušrinei Norkienei.

R.Karbauskio pavaduotojais toliau vadintis nebebus siūloma Seimo vicepirmininkams Rimai Baškienei ir Arvydui Nekrošiui. Artimiausiame R.Karbauskio rate neliktų ir Seimo komitetų pirmininkų Kęstučio Mažeikos, Andriejaus Stančiko, Seimo narių Tomo Tomilino, Viktoro Rinkevičiaus.

Vietoj jų pavaduotojais R.Karbauskis norėtų matyti sveikatos ministrą Aurelijų Verygą, Seimo narius Joną Jarutį ir Valių Ąžuolą, taip pat – partijos atsakingąją sekretorę Kristiną Kirslienę.

R.Baškienė: pokyčiai reikalingi

Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė tokį R.Karbauskio siūlymą vertina teigiamai. Ir laiškas jai nebuvo naujiena.

Pasak Seimo pirmininko pavaduotojos, ši idėja pirmiausia buvo pateikta partijos Valdybai.

„Man per vieną iš Valdybos posėdžių buvo pasakyta, kad nebebūsiu siūloma, tai aš natūraliai paklausiau, ar galima sužinoti argumentus. Argumentai buvo pasakyti – jie tikrai svarbūs, svarūs, nesiginčiju“, – kalbėjo R.Baškienė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis, Rima Baškienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis, Rima Baškienė

Anot jos, pagrindinis R.Karbauskio argumentas tas, kad ji ir A.Nekrošius pernelyg užimti Seimo darbo organizavimu, todėl partijos pirmininko pavaduotojais galėtų būti kiti asmenys.

Vis dėlto, argumentuojant, kodėl siūlomi kiti pirmininko pavaduotojai, R.Karbauskio laiške partijos nariams, 15min žiniomis, nurodoma, kad B.Ropė ir toliau siūlomas likti pavaduotoju, nes yra europarlamentaras.

A.Norkienė, J.Jarutis ir V.Ąžuolas siūlomi, nes yra R.Karbauskio pavaduotojai LVŽS Seimo frakcijoje. Taip pat nurodoma, kad jie puikiai žino tai, kuo gyvena, kokius sprendimus priima, kokias valstybines problemas sprendžia LVŽS frakcija ir užtikrins frakcijos ir partijos ryšį.

K.Kirslienė siūloma kaip ilgametė partijos administracinių klausimų sprendėja, kaip organizacinių gebėjimų turintis žmogus.

O A.Veryga siūlomas dėl to, kad būtų užtikrintas glaudus partijos ryšys su jos atstovais Vyriausybėje.

Siūlymą partijos pirmininko pavaduotojų skirti mažiau R.Karbauskis motyvuoja tuo, kad taip bus lengviau susirinkti Valdybai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:07
04:15
01:33

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min