Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 11 19

R.Šimašius: išmokos už ne darbo metu patirtas traumas visiems dirbantiesiems turėtų būti vienodos

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius teigia, kad išmokos už ne darbo metu patirtas traumas ir statutiniams pareigūnams ir kitiems dirbantiesiems turėtų būti vienodos.
Remigijus Šimašius – teisingumo ministras
Remigijus Šimašius – teisingumo ministras / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

R.Šimašius yra inicijavęs ir Seimui pateikęs kelių teisės aktų – Vidaus ir krašto apsaugos sistemos tarnybos statutų – pataisas, kuriomis siekiama pakeisti pareigūnų laikinojo nedarbingumo išmokų mokėjimo tvarką ir suvienodinti ją su kitų dirbančiųjų.

Tai, kad už ne darbo metu atsiradusią ligą ar traumą pareigūnams šiuo metu yra išmokama 100 proc. jų atlyginimo siekianti pašalpa, teisingumo ministro nuomone, yra nepagrįsta privilegija.
„Pirmiausia tai yra susiję su kariais ir policininkais. Jų laikinojo nedarbingumo išmokos dydis ligos atveju buvo 100 proc., kai visiems kitiems šis dydis ir taip buvo mažesnis, o pastaruoju metu buvo dar sumažintas. Tai yra pagrįsto teisingumo atstatymas, o ne kėsinimasis į statutinių pareigūnų socialines garantijas. Šiuo atveju siūloma padaryti taip pat, kaip ir kitiems“, – BNS sakė R.Šimašius.

Kartu jis pažymėjo, kad ligai atsiradus dėl tarnybos liktų galioti „šimtaprocentinį kompensavimą“ numatančios nuostatos.

„Kai traumos ar ligos atsiranda dėl tarnybos, yra galimybė tai pilnai kompensuoti, bet jei susirgo pareigūno nepilnametis vaikas, statutiniai gaus tiek pat, kiek ir kiti dirbantieji, bet ne daugiau. Nėra naikinamas visas statutinių pareigūnų išskirtinumas, tik tas, kuris nesusijęs su jų pareiga“, – aiškino R.Šimašius.

Jis sakė suprantantis statutinių pareigūnų darbo specifiką – „jog reikalui esant, jie yra priversti rizikuoti gyvybe“, bet pažymėjo, kad nelaimingų atsitikimų statybose atsitinka daugiau negu statutinėje tarnyboje.

Tuo tarpu kai kurie statutiniai pareigūnai piktinasi siūlomomis pataisomis. Pasak Lietuvos vidaus reikalų sistemos pareigūnų profesinės sąjungos vadovės Loretos Soščekienės, VRM pareigūnai vidutiniškai per metus serga 15 darbo dienų ir dėl statuto pataisų netektų daugiau nei 30 proc. pajamų ligos metu.

„Negalima lyginti statutinių pareigūnų ir kitų dirbančiųjų. Statutas tam ir yra, kad jie būtų išskirti iš kitų dirbančiųjų, tada leiskime pareigūnams ir streikuoti, ir būti politinių partijų nariais. Dėl taikomų apribojimų jiems yra suteikiamos papildomos socialinės garantijos“, – BNS sakė L.Soščekienė.

Statutiniai pareigūnai dirba įvairiose institucijose, priklausančiose Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Finansų ir Teisingumo ministerijoms.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius