Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 03 29

Radoslawas Sikorskis: Lenkija tikisi „naujo atsivėrimo“ su kita Lietuvos vyriausybe po rinkimų

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis ketvirtadienį pareiškė, kad santykiuose su Lietuva tikisi "naujo atsivėrimo" po Seimo rinkimų susiformavus kitai Vyriausybei, o Varšuvos santykius su Latvija ir Estija pavadino puikiais.
Lenkijos uždienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis
Lenkijos uždienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis / „Scanpix“ nuotr.

„Džiaugiamės dėl puikių santykių su Estija ir Latvija, o santykiuose su Lietuva tikimės naujo atsivėrimo su Vyriausybe, kuri susiformuos po spalį vyksiančių rinkimų“, – sakė R.Sikorskis kreipdamasis į Lenkijos parlamentą.

R.Sikorskis ne kartą yra kritikavęs Lietuvos valdžią dėl lenkų tautinės mažumos padėties. Varšuva remia vietos lenkų politikus, kurie reikalauja, kad lenkiškais rašmenimis būtų galima rašyti pavardes dokumentuose ir vietovardžių pavadinimus, bei ragina atšaukti Švietimo įstatymo pataisas.

R.Sikorskis ne kartą yra kritikavęs Lietuvos valdžią dėl lenkų tautinės mažumos padėties. Varšuva remia vietos lenkų politikus, kurie reikalauja, kad lenkiškais rašmenimis būtų galima rašyti pavardes dokumentuose ir vietovardžių pavadinimus, bei ragina atšaukti Švietimo įstatymo pataisas.

Lietuvos Vyriausybė priekaištus atmeta, sakydama, kad švietimo srityje lenkams sudarytos geriausios sąlygos pasaulyje už Lenkijos ribų mokytis gimtąja kalba, o naujasis Švietimo įstatymas tik artina Lietuvą prie Europos ir pačios Lenkijos standartų.

Netrukus po kalbos Lenkijos užsienio reikalų ministerija paskelbė dokumentą „Lenkijos užsienio politikos prioritetai 2012-2016“, kuriame plačiau aprašomi Lenkijos tikslai užsienio politikoje artimiausius ketverius metus.

„Santykiuose su Lietuva artimiausių kelerių metų tikslas yra sukurti partnerystę, paremtą pragmatizmu, abipuse pagarba ir pagarba tarptautinėms sutartims, įskaitant ir tautinių mažumų srityje“, – teigiama dokumente.

Kartu jame pažymima, kad „Lenkija ir jos šiaurinės kaimynės susiduria su panašiais iššūkiais“. „Lenkija, Lietuva, Latvija ir Estija turi bendrą požiūrį į daugelį dalykų ir bendrus interesus, ypač Rytų klausimais, dėl euroatlantinio saugumo ir Europos Sąjungos raidos“, – nurodo Lenkijos URM.

Savo kalboje R.Sikorskis kaip svarbiausią partnerę Europoje išskyrė Vokietiją, o iš kaimynių Rytuose išskyrė strateginę partnerystę su Ukraina.

Lenkijos užsienio reikalų ministras taip pat įvardijo, kad svarbu tęsti susitaikymo procesą su Rusija.

„Tikimės, kad naujasis Rusijos prezidentas ves savo šalį modernizacijos keliu, kaip tikisi Rusijos visuomenė. Ir toliau dirbsime ties Lenkijos – Rusijos susitaikymu, kuris turėtų įgauti dvasinę dimensiją per artėjantį ir pirmąjį kada nors Maskvos ir visos Rusijos patriarcho vizitą“, – teigė R.Sikorskis.

Ministras taip pat sakė esąs patenkintas, kad netrukus įsigalios susitarimas dėl paprastesnio gyventojų judėjimo tarp Lenkijos ir Karaliaučiaus krašto, tačiau teigė esąs nustebintas pranešimų apie Rusijos planus čia dislokuoti naujos kartos puolamąją ginkluotę.

„Mes atkakliai stengiamės, kad būtų grąžinta mūsų nuosavybė – TU-154 lėktuvo, kuriame žuvo mūsų vadovai ir draugai, nuolaužos“, – sakė R.Sikorskis apie lėktuvą, kuriam nukritus prieš dvejus metus žuvo tuometinis Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir daug aukštų pareigūnų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius