Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rašytojų sąjunga Seimo nariams išsakė nuogąstavimus apie Sąjungos pastatą

Poetas, vertėjas Antanas A. Jonynas tiki, kad Rašytojų sąjunga ras savąjį kelią ir geriausią būdą išreikšti save visuomenėje.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Antanas A.Jonynas sako, kad problemų viena Rašytojų sąjunga išpręsti negali.
Šaltinis: BNS
0
A A

Trečiadienį vykusiame Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) posėdyje Rašytojų sąjungos atstovai parlamentarams išsakė nuogąstavimus dėl prastos būklės sąjungos pastato Vilniaus centre.

„Pastatas yra architektūrinis ir istorinis paveldas. Tai labai vertingi rūmai, bet kaip ir visiems seniems rūmams, jiems reikia daug priežiūros ir didelių investicijų. Ir stogo konstrukcijos yra suirusios, ir pamatai, nes pastatas stovi beveik ant pelkės ir be rimtų pamatų, taigi bet kokie sujudinimai veikia – pamatai grimzta, sienos skilinėja“, – BNS sakė Rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A.Jonynas.

Pasak jo, šių problemų viena Rašytojų sąjunga išspręsti negali. Jis negalėjo pasakyti, kiek reikėtų lėšų pastato remontui, tačiau vien stogo konstrukcijų pertvarkymui reikėtų apie 300 tūkst. litų.

„Tokios architektūrinės vertybės išsaugojimas turėtų būti ne vien Rašytojų sąjungos, bet ir visos valstybės rūpestis“, – sakė poetas.

Anot pašnekovo, problemų kelia ir tai, kad Rašytojų sąjunga lėšas gauna tik iš projektų, o iš šių lėšų galima skirti tik 20 proc. administravimui. Šių pinigų sąjungai išsilaikyti ir rūpintis pastatu neužtenka. A.A.Jonyno teigimu, Rašytojų sąjungai iš projektinių lėšų kasmet tenka apie 220 tūkst. litų.

„Jeigu valstybė pinigų neras, ką gi, ateitis atrodo nelabai šviesi“, – parlamentarams sakė Rašytojų sąjungos pirmininkas.

ŠMKK pirmininkas Valentinas Stundys pritarė A.A.Jonynui ir siūlė kalbėtis ir Kultūros ir Finansų ministerijomis.

„Akivaizdu, kad pati kūrybinė sąjunga nėra ta institucija, kuri generuoja pinigus. Jai be galo sudėtinga būtų pačiai, savo pajėgomis spręsti šitas infrastruktūrines problemas. Aš kito kelio nematau, kaip ieškoti mechanizmo, kviečiant kultūros ministrą, tariantis su Finansų ministerija, kuris leistų valstybės paramą tokiems projektams“, – sakė parlamentaras.

Be to, jis rašytojams rekomendavo daugiau kreiptis į politikus ir atkreipti dėmesį į savo problemas.

Posėdžio metu buvo išsakyti ir pageidavimai įkurti rašytojams vadinamą kūrybinę rezidenciją, kur rašytojai, gavę stipendijas, galėtų dirbti. Pasak kalbėjusiųjų, tokios rezidencijos, t.y. namukai, yra įkurtos tiek Estijoje, tiek Latvijoje, tiek Lenkijoje. Įrengti jas būtų galima Nidoje, nes ten yra Rašytojų sąjungai priklausančios nuosavybės, tačiau ji yra labai blogos būklės.

„Mes neturime, kur galėtų rašytojai kūrybos namuose dirbti. Tai jiems būtų didelė parama“, – sakė A.A.Jonynas.

Posėdyje taip pat buvo išsakyti nuogąstavimai dėl vis mažėjančio finansavimo knygų leidybai.

„Mūsų komitetas kiekvieną kartą, svarstant naująjį biudžeto projektą, turi tą pačią poziciją – didinti lėšas ir knygų leidybai, ir bibliotekų fondų aprūpinimui (...) Paprastai kiekvienais metais šį bei tą iškovojame, nors poreikiai yra visada didesni“, – kalbėjo V.Stundys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min