-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2021 07 16 /11:46

Reformatų sodui atsidarius kyla klausimai: kodėl laiptai veda į privatų kiemą?

Buvęs Reformatų skveras pagaliau atidarytas lankytojams – sutvarkytas, atnaujintas pramogomis pasitiko visus trečiadienio vakarą. Tačiau daug diskusijų kėlęs tvarkymo metu, Reformatų sodas, kaip dabar ši vieta vadinama, ne mažiau jų kelia ir nuėmus statybininkų tvoras. Socialiniuose tinkluose jau klausiama, kodėl vieni už projekto pinigus sutvarkyti laiptai veda užrakintų vartelių link. Savivaldybė patikslino, kad užtvertos aikštelės dalis yra valstybiniame žemės sklype ir valstybiniu žemės sklypu galimai naudojamasi neturint tam teisinio pagrindo.
Reformatų parkas
Reformatų parkas / Sauliaus Žiūros nuotr.

Laiptų link naujų daugiabučių, kurių teritorija aptverta tvora, nuotrauka pasidalijęs Martynas konstatavo:

„Buvo 70 metų praėjimas, o dabar neliko. Ponams iš kelių namų varteliai kodu atsidaro, o mes visi susimetėm ant laiptų, kurie veda tik link jų vartelių.“

Šis įrašas feisbuke sulaukė pastebėjimų, kad išties už biudžeto pinigus atnaujintas parkas neturėtų turėti rakinamo išėjimo.

Tačiau projektą įgyvendinusi Vilniaus miesto savivaldybė problemų nemato.

Kaip teigiama savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialisto Pauliaus Vaitekėno komentare, „varteliai įrengti privačiomis lėšomis, pagal gyvenamojo namo Teatro g. 9B statybos projektą veda į privatų kiemą, rakinami pagal Teatro 9B, Teatro 11 ir Kalinausko g. 8 namų bendrijų susitarimą“.

„Minimoje vietoje laipteliai įrengti jau nuo seno, tiesiog buvo suremontuoti. Visos parke esančios jungtys, tiek praeinamos/ tranzitinės, tiek vedančios į privačius kiemus ar patalpas, buvo lygiomis teisėmis suremontuotos, nes taip užtikrinamas lygiateisiškumas, o patekimai į sodą iš visų pusių buvo numatyti projekte“, – teigiama projekte.

Penktadienį Vilniaus miesto savivaldybė papildė informaciją administracijos direktorės Linos Koriznienės atsakymu.

Pasak jos, šiuo metu atitverta aikštelė nuosavybės teisė nėra įregistruota VĮ „Registrų centras“ Nekilnojamojo turto registre kaip to reikalauja Nekilnojamojo turto registro įstatymas.

Ji taip pat nebuvo perduota Vilniaus miesto savivaldybei pagal Architektūros ir statybos skyriaus 1996-01-17 raštą Nr. 6-708.

Kadangi aikštelės dalis yra valstybiniame žemės sklype, galimai naudojamasi valstybiniu žemės sklypu neturint tam teisinio pagrindo.

Sauliaus Žiūros nuotr./Lina Koriznienė
Sauliaus Žiūros nuotr./Lina Koriznienė

„Atsižvelgiant į tai, šiandien bus kreiptasi į DNSB „Teatro apartamentai“ su siūlymu geranoriškai perduoti dalį aikštelės (kuri yra valstybiniame žemės sklype) vadovaujantis Architektūros ir statybos skyriaus 1996-01-17 raštu Nr. 6-708.

Nesutinkant perduoti – įpareigoti pateikti naudojimosi aikštele valstybiniame žemės sklype teisėtumo įrodymus. Nepavykus išspręsti ginčo taikiai, siūlytina svarstyti galimybę kreiptis į teismą dėl įpareigojimo atlikti veiksmus, t. y. dėl įpareigojimo DNSB „Teatro apartamentai“ perduoti dalį aikštelės Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn“, – nurodė L.Koriznienė.

Reformatų sodo atnaujinimo projektas kainavo 2,3 mln. eurų.

Tai – Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto bei Vilniaus miesto savivaldybės lėšos.

Darbai šiame parke vyko apie 2,5 metų.

Apie parką skaitykite plačiau čia: Vilniaus Reformatų parke dar kyla dulkės, bet žadama – bus žaliau nei sovietmečiu.

Trijų skirtingų profesionalų – parkotyrininko, architekto bei medžių specialisto – požiūrį į tai, kaip jie mato šią teritoriją ir kokias pamokas ateičiai galima išmokti iš visos šios istorijos, skaitykite čia: Reformatų skveras: tarp kičo ir barbarybės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius