Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 14d. 09:00 , Atnaujinta: 2020 vasario 14d. 10:43

Regionų vilionės medikams: vieni siūlo 2300 eurų į rankas, kiti – 5000 būstui įsigyti

Ausies operacija Santariškių klinikoje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Regionai nori atkreipti jaunųjų medikų dėmesį

Mažesnės Lietuvos savivaldybės, panašu, griebiasi šiaudo, kad gydymo įstaigos pritrauktų trūkstamų specialistų ir galėtų gyventojams teikti reikiamas paslaugas. Štai Raseiniai paskelbė ieškantys medikų ir siūlantys nuo 1400 iki 2300 eurų algą, be priedų, žada kompensuoti kelionės išlaidas bei ateityje svarsto suteikti tarnybinį būstą. Tuo metu Alytaus miestas gydytojus vilioja kitaip – perkant pirmąjį būstą regione prideda iki 5 tūkst. eurų.

Raseinių ligoninė šiuo metu ieško vidaus ligų gydytojo, neurologo maždaug už 1400 eurų atlygį į rankas (2300 bruto), o kardiologui galėtų mokėti ir 2300 eurų po mokesčių (4000 bruto).

Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) savo ruožtu ieško šeimos gydytojų, siūloma alga – 1400 eurų į rankas.

Be to, Raseinių savivaldybė nuo šių metų sausio 1 dienos kompensuoja gydytojų ir medicinos psichologų keliones. Toliau negu 30 km nuo darbovietės gyvenantiems medikams už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą bus sumokėta 8 ct dydžio kompensacija.

Partnerio nuotr./Raseiniai iš paukščio skrydžio
Partnerio nuotr./Raseiniai iš paukščio skrydžio

„Komandoje dirba devyni specialistai, kurių kelionių išlaidas apmoka savivaldybė. Jų patirtis liudija, kad naujieji kolegos galėtų važinėti į arba iš Kauno ar kitų vietovių. Be to, greta bazinio atlyginimo esame numatę įvairius priedus už darbą. Planuojame tolesnį atlyginimų augimą, tad galutinis atlygis gali būti dar didesnis“, – išplatintame pranešime teigia Raseinių PSPC direktorė Violeta Užringienė.

Pasak savivaldybės mero Andriaus Bautronio, šiuo metu svarstoma galimybė medikams iš biudžeto skirti 15 tūkst. eurų kompensaciją būstui įsigyti ar susiremontuoti, taip pat suteikti nemokamą tarnybinį būstą.

Už šią paskatą atvykęs specialistas įsipareigotų registruoti gyvenamąją vietą Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje ir bent 5-erius metus dirbti vienoje iš savivaldybei pavaldžių įstaigų.

Vilionės – konkurencingos

15min nusprendė palyginti, kiek naujųjų Raseinių medikų uždarbis skirtųsi nuo kitų didmiesčių ar rajoninių ligoninių ir poliklinikų.

Pasak Vilniaus Šeškinės poliklinikos atstovės Loretos Kliučininkienės, įstaigoje šeimos gydytojo, dirbančio 1 etatu, vidutinis atlyginimas per mėnesį popieriuje yra 3032 eurai. Į rankas tai būtų būtų maždaug nuo 1750 iki 1834 eurų, priklausomai nuo to, ar buvo pasirinkta kaupti pensijai ir kokiu tarifu.

Antakalnio poliklinika atsisakė pateikti šeimos gydytojų atlyginimus ir nukreipė žiūrėti vidutinį darbo užmokestį. Valstybinės ligonių kasos 2019 sausio–rugsėjo mėnesių duomenimis, Antakalnio poliklinikoje jis siekia 3113 bruto, arba maždaug 1790–1880 eurų į rankas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šeškinės poliklinika
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šeškinės poliklinika

Respublikinės Panevėžio ligoninės specialistas ryšiams su visuomene Vytautas Riaubiškis taip pat nesutiko pasakyti, kiek uždirba konkrečių specialybių medikai. Jo teigimu, vidaus ligų gydytojas, neurologas bei kardiologas uždirba arti nurodomo gydymo įstaigos vidurkio – 2983 eurų bruto arba maždaug 1715–1805 eurų į rankas.

Marijampolės ligoninė 15min patikino, kad kardiologo pagrindinis darbo užmokestis be priedų yra 2136 eurai, o neurologo – 2103, neatskaičius mokesčių.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje vidaus ligų gydytojo ar gydytojo neurologo darbo užmokestis 1 etatui yra nuo 1996 eurų iki 2847,95 eurų, neatskaičius mokesčių, informuoja gydymo įstaigos atstovė Asta Bagdonavičienė. Koks yra kardiologo darbo užmokestis, ji atskleisti teigė negalinti, mat įstaigoje dirba tik vienas toks specialistas.

„Ligoninėje darbuotojų atlyginimai priklauso nuo įvairių rodiklių – darbuotojo dirbto laiko, atitinkamos profesijos ar kvalifikacijos, darbo stažo, konkrečios specialybės aktualumo įstaigai ir jos paklausos šalies darbo rinkoje, vykdomų funkcijų sudėtingumo ir atsakomybės ir pan“, – pažymėjo specialistė.

Žiūrint darbo skelbimus matyti, kad mažesnius atlyginimus siūlo ir kitos gydymo įstaigos. Štai internete galima rasti, kad Alytaus ligoninė, ieškodama kardiologo, siūlo 1617 eurų atlyginimą.

Dainiaus Čėplos nuotr./Marijampolė
Dainiaus Čėplos nuotr./Marijampolė

Tokia pat alga yra siūloma ir vidaus ligų gydytojui.

Jonavos ligoninė kardiologui galėtų mokėti 2500 eurų „ant popieriaus“, arba nuo 1443 iki 1518 į rankas. Vidaus ligų gydytojui – 1534 eurus, nenurodant tai neto ar bruto.

Pridės 5 tūkst. eurų perkant būstą

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis sausio pabaigoje savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad miestas jaunus specialistus mėgins prisitraukti siūlydamas jiems iki 5 tūkst. eurų paramą būstui įsigyti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Alytus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Alytus

Šia galimybe pasinaudoti galės medikai, mokytojai, inžinieriai ir informacinių technologijų specialistai, pirkdami pirmąjį būstą regione su valstybės parama.

„Tikriausiai žinote, kad perkantiems pirmąjį būstą regionuose galima gauti valstybės paramą nuo 15 iki 30 proc. Mes padarėme tai, ko niekur kitur nėra: medikams, mokytojams, inžinieriams ir IT specialistams, dirbantiems Alytuje ir perkantiems čia būstą, pridėsime dar 5 proc., t.y. iki 5 tūkst. eurų!“ – skelbė meras.

Komentarai: 5

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min