Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 24d. 07:32

Rekonstruotame „Gintaro“ baseine jau klega vaikai

„Gintaro“ baseinas
J.Andriejauskaitės nuotr. / „Gintaro“ baseinas

Šviesus, modernus ir jaukus – toks šiandien vaikus ir suaugusiuosius pasitinka neatpažįstamai pasikeitęs „Gintaro“ baseinas. Susidėvėjusio baseino rekonstrukcija truko metus ir kainavo 4,2 mln. litų.

Renovuotą įstaigą „15min“ aprodęs direktorius Vytautas Valentinas Šeputis neslėpė džiaugsmo – dabar vaikams ir į baseiną užsukantiems miestiečiams sudaryti visi patogumai.

Patogus ir modernus

„Pats baseinas nepadidėjo, liko kaip ir buvęs – 25 metrų ilgio, penki takeliai. Tačiau aplinka kokybiška. Vandens valymo technologija yra pasaulinio lygio. Įrengtas trigubas valymas: smėlio, anglies filtrai ir baktericidinės lempos, naikinamos ir bakterijos, ir kvapas“, – pasakojo baseino direktorius.

„Pakeistos plytelės, langai, įrengtas dvigubas vėdinimas, drėgmės gaudytuvai. Vandens valymo technologija yra pasaulinio lygio“, - pokyčiais džiaugėsi V.V.Šeputis

Paskutinius metus prieš rekonstrukciją baseinas veikė be higienos paso. Anot vadovo, reikalavimai baseinams tapo dar griežtesni, o šis jau neatitiko sanitarinių-higieninių normų. Jame nebuvo rūbinių, lankytojai turėdavo rengtis prie baseino esančiose Vytauto Didžiojo gimnazijos patalpose.

„Dušuose nebuvo reikiamo skaičiaus sanitarinių mazgų. Dabar mergaitėms yra trys, berniukams du dušai, o būdavo po vieną. Be to, įrengėme ir tualetus neįgaliesiems, jie yra abiejose rūbinėse ir kiekviename aukšte, neįgaliesiems yra ir keltuvas“, – pasikeitimus aprodė V.V.Šeputis.

Baseino patalpos po rekonstrukcijos padidėjo kone dvigubai – anksčiau buvo 676 kv. m, o šiuo metu plotas viršija 1200 kv. m. Patogiai dabar įsikūrė ir administracija. Anksčiau treneriai, vadovybė neturėjo tinkamų patalpų. Nebuvo tinkamai įrengto kabineto ir medicinos darbuotojams. Pasiimti atžalų atvykę tėvai dabar jų lūkuriuoja stikliniame koridoriuje, iš čia gali stebėti savo vaikų pasiekimus baseine.

Auklėtinių nestinga

J.Andriejauskaitės nuotr./Direktorius Vytautas Valentinas Šeputis
J.Andriejauskaitės nuotr./Direktorius Vytautas Valentinas Šeputis

Šiuo metu baseine ugdomas 551 auklėtinis nuo 7 iki 20 metų. Miestiečiai į baseiną gali užsukti tik iš ryto, 7–13 val. Valanda suaugusiesiems kainuoja 10 Lt, vaikams – 8 Lt. Popietę lankytojai nepriimami, nes čia vyksta treniruotės moksleiviams.

„Miestiečiai labai nori atvykti savaitgaliais, bet neturime galimybės priimti, nes vyksta užsiėmimai. Vyresni, perspektyvūs auklėtiniai treniruojasi ir du kartus per dieną“, – pasakojo baseino direktorius.
„Viskas nauja, šviežia, tikrai gera dirbti. Norinčiųjų lankyti baseiną nestinga, jei turėtume galimybę, surinktume dar tris kartus tiek lankytojų. Ateiti nori ir vyresni vaikai, neišmokę plaukti, lyg ir pražiopsoję tą tinkamą laiką. Juk gyvename prie jūros, reikėtų mokėti plaukti, bet tokių grupių nesame sudarę“, – kalbėjo daug metų trenere dirbanti Andžela Kovalenko.  Įstaigoje iš viso dirba 16 trenerių.

Trūksta didesnio baseino

J.Andriejauskaitės nuotr./„Gintaro“ baseinas buvo renovuotas iš esmės.
J.Andriejauskaitės nuotr./„Gintaro“ baseinas buvo renovuotas iš esmės.

„Gintaro“ baseinas buvo pastatytas 1969 m. Pasak V.V.Šepučio, tai jau antra baseino rekonstrukcija. Vos pastatytas baseinas buvo atviras, po kurio laiko tapo uždaru.
Direktorius neslėpė, kad tinkamai pasirengti varžyboms sportininkams mieste itin trūksta 50 m ilgio baseino. Šis tinkamas tik vaikams mokyti, visuomenei, bet ne sportininkams.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vyriausiojo specialisto Igno Pociaus, tokio baseino galimybių studija yra parengta. Viliamasi, kad 2013 m. jau bus paruoštas ir techninis projektas, o vėliau bus ieškoma finansavimo šaltinių.
Baseinų trūksta ne tik sportininkams, bet ir miestiečiams. Už valandą vadinamajame „Dinamo“ baseine, kurį valdo Klaipėdos kolegija, ne kiekvienas gali skirti 24 Lt.

„Šiuo metu vyksta galimybių studija, kurioje tikslinamos galimos baseinų vietos. Nagrinėjamos septynios, iš kurių reiktų nustatyti 3–4 palankiausias. Vieną baseiną galėtų statyti savivaldybė, jis galbūt būtų valdomas koncesijos būdu, kitas vietas siūlytume privatiems investuotojams, gal būtų susidomėjusių statyti SPA centrą su baseinu“, – pasakojo I.Pocius.

Temos: 1 Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min