TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Reorganizavus VSAT Šiaulių rinktinę žadama sutaupyti 3,5 mln. litų

Pasienis
VSAT nuotr. / Pasienis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sieną su Latvija kontroliuojanti VSAT Šiaulių rinktinė bus reorganizuojama – numatoma, kad nuo kitų metų pradžios šis VSAT padalinys nebeegzistuos, o jo funkcijos bus perduotos kaimyninėms Pakrančių apsaugos ir Ignalinos rinktinėms. Pastarosios užtikrina Europos Sąjungos (ES) išorės sienos apsaugą.

Tokio šiuo metu VSAT pradėto pertvarkymo tikslas – racionaliai išdėstyti ir efektyviai panaudoti pasieniečių personalo išteklius, sumažinti administracijos skaičių, taupyti lėšas. Tuo taip pat siekiama stiprinti ES išorės sienos apsaugą ir mažinti VSAT valdomo valstybei priklausančio turto administravimo sąnaudas.

Be to, vykdant Šiaulių rinktinės reoganizavimą įgyvendinamos Valstybės kontrolės rekomendacijos dėl išteklių prie vidaus ir ES išorės sienų bei tarnybos rinktinėms priskirtos veikimo teritorijos ribų perskirstymo.

Kartu siekiama, kad nebelikus Šiaulių rinktinės prie ES vidaus sienos su Latvija, kurios ilgis sausuma yra 588 km, šiame ruože būtų tobulinama nelegalios migracijos procesų valdymo kontrolė.

Numatoma, kad šios pertvarkos ekonominis efektas 2011 m. bus apie 3,5 mln. litų. Po pertvarkos sumažės administracines funkcijas atliekančių pasieniečių ir kitų darbuotojų skaičius, mat bus panaikintos dabartinės Šiaulių rinktinės vadovybės, Veiklos organizavimo, Personalo, Finansų, Techninio ir kitų skyrių, Dokumentų valdymo ir korespondencijos, Teisės poskyrių pareigybės.

Mažės valdymo ir ūkio išlaidos, bus racionaliau panaudoti personalo ištekliai, optimizuotoms įstaigoms išlaikyti skiriamos biudžeto lėšos, kartu užtikrintas vykdomų uždavinių ir funkcijų tęstinumas.

Prognozuojama, kad reorganizavus Šiaulių rinktinę, kitose VSAT rinktinėse prie išorės ES sienos sumažės neužimtų pareigybių skaičius ir valstybės biudžeto lėšų poreikis.

Šiuo metu VSAT Šiaulių rinktinėje yra 294 etatai. Planuojama, kad jos vykdomas funkcijas perdavus išorės sieną saugančioms VSAT Pakrančių apsaugos ir Ignalinos rinktinėms, į jas bus perkelta maždaug pusė dabartinių Šiaulių pasieniečių.

Likusiems pareigūnams bus siūlomas darbas kitose VSAT rinktinėse, saugančiose išorės ES sieną. Be abejo, jų apsisprendimą komplikuos tai, kad tektų tarnauti toli nuo dabartinės gyvenamosios vietos, taip pat kiltų buitinių, finansinių, šeimos problemų.

Vis dėlto, pasak Šiaulių rinktinės vado Vytauto Dabulskio, jau šiuo metu apie 30 šios rinktinės pasieniečių yra pareiškę norą po reorganizacijos tarnauti Pagėgių rinktinėje, pasienyje su Rusija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min