Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 9d. 12:38

Rinkimai 2020: „Lietuva – visų“ sieks, kad demokratija tarnautų visiems gyventojams

Partijos „Lietuva – visų“ priešrinkiminė spaudos konferencija
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Partijos „Lietuva – visų“ priešrinkiminė spaudos konferencija

Buvusio krepšininko ir krepšinio trenerio, Alytaus miesto tarybos nario Tomo Pačėso partija „Lietuva – visų“ tikrąja „pandemija“ vadina emigraciją ir sako sieksianti, kad demokratija tarnautų visiems Lietuvos gyventojams.

Partija piktinosi, kad Lietuvos pilietybės per pastaruosius keliolika metų neteko šalį garsinantys žmonės, kaip pavyzdžiui, krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas.

Aštuonių dalių rinkiminėje programoje „Lietuva – visų“ pabrėžia, kad reikšminga dalis Lietuvos žmonių gyvena skurdo zonoje, todėl šalyje būtina mažinti socialinę atskirtį. Partija žada įvesti progresinius mokesčius, keisti mokyklų modelį bei kritikavo dabartinę regionų politiką.

BNS pristato visų rinkimų dalyvių programines nuostatas, paskelbtas visuomenei naujienų agentūros BNS ir Vyriausiosios rinkimų komisijos surengtame spaudos konferencijų cikle.

Pagrindinė „Lietuva – visų“ žinia. „Matome tikrąją pandemiją, kuri yra palietusi valstybę – emigracija. Per 12 metų šita šalis savo valdžiažmogių jėgomis atsisakė Prienų miestelio. Čia yra didžiausia grėsmė nacionaliniam saugumui“, – sakė T.Pačėsas.

Demokratinio gyvenimo taisyklės. Jei pateks į Seimą, partija žada peržiūrėti Lietuvos demokratinio gyvenimo taisykles. Anot sąrašo lyderio politologo Algio Krupavičiaus, reikia atsisakyti mišrios rinkimų sistemos, piliečiams suteikti teisę kadencijos metu paleisti Seimą referendumo keliu ir susiaurinti Seimo narių teisinę neliečiamybę, kad ji galiotų tik už veiklą parlamente.

Progresiniai mokesčiai. „Lietuva – visų“ sako, kad Lietuvai reikia įsivesti realius progresinius mokesčius. „Siūlome vokišką modelį, kuris išties ekspertų ir ekonomistų vertinimais yra logiškas ir patikrintas“, – sakė A.Krupavičius.

Mokyklos modelis. A.Krupavičius teigia, kad Lietuvai reikia keisti „elitistinį“ mokyklos modelį. Anot jo, jį reikia pakeisti lygybės principu grįstu modeliu, kuris yra Suomijoje. „Modelis veikia gerai, dviračio išradinėti nereikia“, – sakė partijos sąrašo lyderis.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Prof. Algis Krupavičius
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Prof. Algis Krupavičius

Regionų politika. Partijos atstovai kritikavo dabartinės valdžios regionų politiką. A. Krupavičius tvirtino nematęs tokio „neraštingo“ dokumento kaip prieš keletą metų Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengta Regionų politikos strategija. „Ne tik Vilnius nusipelnė gyventi gerai, visa Lietuva turi gyventi gerai“, – tvirtino A.Krupavičius.

Sveikatos apsauga regionuose. Su „Lietuva – visų“ į Seimą kandidatuojantis biomedicinos mokslų daktaras Adas Darinskas sako, kad sistema, kuomet regionų pirminės sveikatos priežiūros įstaigų darbą reguliuoja Sveikatos apsaugos ministerija, yra neteisinga. Partijos teigimu, žmonės regionuose patys turėtų spręsti dėl to, kas yra aktualu ir kaip turėtų būti vykdoma pirminė sveikatos priežiūra.

COVID-19. A.Darinskas sako, kad COVID-19 valdymo suvaržymai Lietuvoje yra per griežti. Jis teigė, kad Lietuvoje karantinuotis 14-ai dienų reikia grįžtus iš nepagrįstai daug šalių. „Reikėtų švelninti tokias sąlygas, įvesti protingą valdymą ir problemos identifikavimą“, – sakė A.Darinskas.

Šešėlinis ministrų kabinetas ir siūlomas premjeras. Partija sako potencialų ministrą pirmininką įvardinsianti po rinkimų.

Rinkimų šūkis. „Lietuva visų, žmogus – pirmiausia“.

Tikisi gauti mandatų: „Lietuva – visų“ neatskleidė, kiek Seimo rinkimuose tikisi laimėti mandatų, tačiau A.Krupavičius sakė, kad jei rinkimuose yra partija, kuri gali nustebinti, tai yra „Lietuva – visų“.

„Lietuva – visų“ Lietuvos politiniame žemėlapyje atsirado pavadinimą pakeitus tuometinei Emigrantų partijai.

Naujasis politinis darinys išsiskiria gausiu buvusių krepšininkų kontingentu – be T.Pačėso į rinkimus su partija taip pat eina Artūras Jomantas, Steponas Babrauskas ir Valdemaras Chomičius.

Teisingumo ministerijos kovo mėnesio duomenimis, „Lietuva – visų“ vienija 4,4 tūkst. narių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min