Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 20d. 14:48

Rinkiminė kova Žirmūnuose: dėl pavogto stendo ir „informacijos rinkėjams“ – du policijos tyrimai

Gintautas Paluckas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Gintautas Paluckas

Rinkiminė kova Vilniuje, Žirmūnų vienmandatėje apygardoje, tapo kova be taisyklių. Sekmadienį antrajame Seimo rinkimų ture su konservatore Paule Kuzmickiene susidursiantis Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas kreipėsi į policiją, kuri šiuo metu atlieka du tyrimus. Vieną – dėl stendo vagystės, kitą – dėl ketvirtadienį žirmūniečiams platintų lapų, kuriuose rašoma apie LSDP lyderį.

Prieš pirmąjį rinkimų Žirmūnų viemnadatėje apygardoje turą G.Paluckas feisbuke paskelbė, kad kažkas ėmė ir pavogė jo rinkiminį plakatą.

„Neįsivaizduoju, kur galima tą tentą su mano mielu, fotošopintu veideliu panaudot, bet panašu, kad ilgapirščių vaizduotė geresnė“, – tuomet juokavo jis.

Tačiau vagystės G.Paluckas taip nepaliko – kreipėsi į policiją, o ši pradėjo tyrimą.

Vilniaus miesto pirmasis policijos komisariatas šiuo metu atlieka kitą tyrimą – dėl šmeižikiškos informacijos platinimo. Apie tai 15min sužinojo gavusi policijos prašymą pateikti publikuotus straipsnius apie G.Palucką, mat, kaip nustatė pareigūnai, ketvirtadienį Žirmūnuose buvo platinami lapai, kuriuose buvo skelbiamos straipsnių apie G.Palucką iškarpos.

Skrajutėje, kurią turi 15min, pabrėžiama, kad G.Paluckas teistas už korupciją, rašoma ne tik apie jį, bet ir brolį Daną Palucką.

„Tai kaip čia gaunasi – ar teistumas yra jų šeimos tradicija?“, – klausiama jame. Dalis apie D.Palucką paimta ne iš 15min, o iš „Lietuvos ryto“ straipsnio apie jį, o G.Palucko nuotrauka „pasiskolinta“ iš portalo Delfi.lt. Iš maketo galima suprasti, jog norėta, kad visa tai atrodytų kaip vientisas 15min straipsnis.

Minėtoje informacijoje teigiama, kad G.Paluckas nuteistas 2 metais nelaisvės, bet nutylima, kad bausmės vykdymas atidėtas.

LSDP atstovas spaudai Justinas Argustas 15min penktadienį teigė, jog rinkimai Žirmūnuose tikrai išskirtiniai.

„Gan trumpos kampanijos metu pradėti net du ikiteisminiai tyrimai. Vienas – dėl vagystės, o dabar dėl šmeižikiškos informacijos platinimo. Tai jau nebe etikos klausimas. Iš to, ką žinau, peršasi išvada, kad varžovai sąmoningai vykdo destruktyvią ir šmeižikišką kovą“, – teigė jis.

Anot J.Argusto, komandos nariai kasdien lankosi Žirmūnuose, taigi tuos, kurie ten veikia, žino.

„Kiek nustebome pamatę, kad tą juodą darbą vykdo mums matyti asmenys iš kitos politinės organizacijos“, – teigė partijos atstovas, tačiau organizacijos neįvardijo.

J.Argustas pabrėžė, kad G.Paluckui kenkiantys asmenys ir jų veiksmai yra nufilmuoti.

Antrajame ture su G.Palucku susigrumsianti konservatorė P.Kuzmickienė 15min teigė nemačiusi apie jos priešininką platinamos informacijos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Paulė Kuzmickienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Paulė Kuzmickienė

„Tiesiog apgailestauju, kad tokios priemonės naudojamos. Kas jas naudoja – sunku suprasti. Prieš pirmąjį turą pavogtas stendas, dabar – kažkokios skrajutės. Bet man atrodo, kad kova turi būti apie idėjas ir apie tai, ką mes siūlome, o ne apie kažkokią praeitį, kokia ji bebūtų“, – kalbėjo politikė.

Ji pabrėžė, kad kalbėti reikia agituojant už kažką, o ne prieš. „Tai, kas to imasi... Nesuprasčiau nei priežasčių, nei norų“, – kalbėjo ji.

P.Kuzmickienė laimėjo pirmąjį turą, surinkusi 34,31 proc. balsų.

Už antrą likusį G.Palucką balsavo 26,22 proc. rinkėjų.

Žirmūnuose Seimo nario mandato siekė 11 kandidatų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:03
01:42
01:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min