Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 8d. 12:29

R.Žilinskas: mes nebekalbame apie gėjų paradą, mes kalbame apie žmogaus teises (atnaujinta 18.08 val.)

Rokas Žilinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rokas Žilinskas persigalvojo ir nusprendė dalyvauti gėjų eitynėse

Šeštadienį sostinėje vykusiose seksualinių mažumų eitynėse „Už lygybę“ dalyvavo ir Seimo narys Rokas Žilinskas. Jis įsitikinęs, kad visuomenė turėtų džiaugtis, jog eitynės paskatino diskusiją apie žmonių teises.

Speciali rubrika Baltic Pride

„Eitynes vertinu gerai. Iki šiol maniau, kad diskusija visuomenėje yra gerokai vertingesnė už  patį paradą. Kita vertus, paradui mes turime būti dėkingi, kad jis išprovokavo ir sukėlė diskusiją. Tikiuosi, kad po savaitgalio aistros nuslops, atmosfera atvės, o diskusija tęsis“, – prieš prasidedant eitynėms žurnalistams sakė R.Žilinskas.

Jis aiškino, kad dabar atmosfera yra pernelyg įkaitusi, todėl girdėti vien tik radikalų balsai. „Yra ir nuosaikių žmonių, pasirengusių išdėstyti argumentus „už“ ir „prieš“. Tikiuosi, kad po šio savaitgalio radikalizmas nebeturės kuro, iš kurio maitinasi“, – dėstė Seimo narys.

Paklaustas, kuo yra svarbios seksualinių mažumų eitynės, jis tikino, kad reikėtų kalbėti ne apie eitynes, o apie žmonių teises. „Nesuklyskite, mes jau nebekalbame apie gėjų paradą, mes kalbame apie žmogaus teises, apie konstitucines kiekvieno piliečio teises, kurias buvo pamėginta paminti. Kiekvienas pilietis privalo suvokti, kad turi stoti tų teisių ginti, nes kitą kartą jis gali atsidurti toje grupėje, kurios teises bus pamėginta paminti lygiai taip pat“, – kalbėjo R.Žilinskas 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min