-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 05 30

Romų integravimas į darbo rinką tebėra problematiškas, teigia ministerija

Lietuvoje romų bendruomenės asmenų integravimo į darbo rinką problema išlieka aktuali, teigia ekspertai.
Šių metų Lapkričio 17 d. (antradienis) nuo 12:00 iki 16:00 prie Vilniaus Romų (čigonų) taboro organizuojamas mitingas. Mitingą organizuoja, daugiau kaip keturiasdešimt visuomeninių organizacijų atstovų. Mitingo tikslas, paskatinti visuomenę nelikti nuošalyje ir nelaukti kol NARKOMANIJA taps asmenine
Čigonų bendruomenės integracija į visuomenę vis dar laikoma problematiška. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pabrėžia, kad problemų kyla dėl to, kad romai ne visada turi tinkamus galiojančius asmens tapatybės dokumentus, didesnės jų dalies kvalifikacija neatitinka darbo rinkos reikalavimų, jie nesiregistruoja teritorinėse darbo biržose kaip darbo ieškantys asmenys, jiems trūksta informacijos apie valstybės teikiamas užimtumo rėmimo galimybes.

Ministerijos teigimu, romų integracijos į darbo rinką bei socialinės atskirties problemų išspręsti nepadėjo ir priemonės, taikytos pagal 2008–2010 metų romų integracijos į Lietuvos visuomenę programą. Šiuo metu SADM pripažįsta ieškanti kitokių būdų, kaip pagerinti romų integraciją.

„Ieškoma naujų, inovatyvių romų integracijos į darbo rinką būdų, labiau įvertinančių romų bendruomenės specifiką ir ypatumus“, – teigia SADM.

Ministerija teigia įgyvendinanti darbo įgūdžių įgijimų rėmimo, profesinės bei socialinės reabilitacijos programas, Darbo birža rengia darbo rinkos dienas, skatindama integruotis į rinką.

Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad reikalingos ir tokios priemonės kaip mokymo programa įdarbinimo tarpininkavimo paslaugas teikiantiems darbuotojams, profesinio orientavimo ir mokymo specialistams.Ieškoma naujų, inovatyvių romų integracijos į darbo rinką būdų.

Tam esą reikalinga tęsti romų integracijos programą, kurios planus 2010–2012 metams turi parengti Kultūros ministerija. Pastaroji atkreipia dėmesį, jog ankstesnė programa nebuvo įvykdyta iki galo, kadangi jai pritrūko lėšų: 2008–aisiais ir 2009–aisiais buvo suplanuota priemonių po daugiau nei 1 mln. litų, tačiau gauta mažiau nei pusė iš jų: užpernai – 365, o pernai – 400 tūkst. litų.

Dėl to liko neįgyvendintos ir kai kurios kitų sričių priemonės, pavyzdžiui, susijusios su romų švietimu: anot Švietimo ir mokslo ministerijos, reikėtų daugiau dėmesio skirti suaugusių romų grąžinimui į švietimo sistemą.

„Nepakankamas romų išsilavinimas ir profesijos neturėjimas, neigiamos darbdavių nuostatos romų atžvilgiu apsunkina romų dalyvavimą darbo rinkoje ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose“, – tikina ministerija.

Anot Kultūros ministerijos, „svarstant tolesnės programos pratęsimą būtina numatyti papildomų finansinių asignavimų skyrimą tęstinės romų integracijos į Lietuvos visuomenę 2010–2012 metų programos priemonių realiam, efektyviam ir veiksmingam priemonių įgyvendinimui“.

Oficialiais Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje gyvena 2,3 tūkst. čigonų.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius