Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 07 22

Rugpjūčio 23-iąją ruošiamasi pavadinti Europos stalinizmo ir nacizmo aukų atminimo ir Baltijos kelio diena

Rugpjūčio 23-iąją, kuri dabar oficialiai minima kaip Juodojo kaspino diena, Lietuvoje ketinama pavadinti Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena.
Atmintis
Atmintis / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Atitinkamai Atmintinų dienų įstatymo pataisai Seimas pritarė po svarstymo, bet galutinį balsavimą dėl šio įstatymo priėmimo nutarta atidėti, nes antradienio vakarą nebuvo reikiamo Seimo narių skaičiaus, pranešė Seimo ryšių su visuomene skyrius.

1939 metų rugpjūčio 23 dieną Sovietų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos užsienio reikalų ministrų pasirašyta nepuolimo sutartis nulėmė pusę amžiaus trukusią Lietuvos okupaciją.Rugpjūčio 23-iąją, kada minimas Europą padalijęs Molotovo-Ribentropo paktas, pavadinti Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti yra paraginęs Europos Parlamentas, tam pritarė ir Vilniuje posėdžiavusi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinė Asamblėja.

Latvijos Seimas rugpjūčio 23-iąją Stalinizmo ir nacizmo aukų atminimo diena po karštų diskusijų oficialiai paskelbė praeitą savaitę.

Nacizmo ir stalinizmo nusikaltimų sugretinimui pastaruoju metu ypač priešinasi Rusija, kuri tai vadina istorijos iškraipymu.

Atmintinų dienų įstatymo pataisos projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad įstatymo projekto tikslas – Europos mastu išsaugoti masinių trėmimų ir masinio naikinimo aukų atminimą ir taip dar labiau įtvirtinti demokratiją bei stiprinti taiką ir stabilumą Europos žemyne. Šiuo metu Joachimo von Ribentropo ir Viačeslavo Molotovo paktą Lietuva mini kaip Juodojo kaspino dieną.

„Atsižvelgiant į tai, kad Europos Parlamento rašytiniu pareiškimu taip pat siekiama paminėti J.Ribbentropo ir V.Molotovo paktą, ir siekiant išvengti to, kad šis paktas būtų minimas ir kaip Juodojo kaspino, ir kaip Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti, siūloma atsižvelgti į Europos Parlamento raginimą ir rugpjūčio 23-iąją vadinti Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena“, – teigiama aiškinamajame rašte.

1939 metų rugpjūčio 23 dieną Sovietų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos užsienio reikalų ministrų V.Molotovo ir J.von Ribbentropo pasirašyta nepuolimo sutartis bei slapti Rytų Europos padalijimo protokolai su vėlesniais jų pakeitimais, kurie įtraukė Lietuvą į SSRS interesų sferą, nulėmė pusę amžiaus trukusią Lietuvos okupaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius