Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija dar kartą atsisakė bendradarbiauti Medininkų baudžiamojoje byloje

Rusija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusija
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos generalinėje prokuratūroje gautas Rusijos Federacijos generalinės prokuratūros atsakymas į 2011 m. rugpjūčio 25 d. Lietuvos prokurorų išsiųstą teisinės pagalbos prašymą atlikti baudžiamojo proceso veiksmus Andrejui Laktionovui, Česlavui Mlinykui bei Aleksandrui Ryžovui, kurie įtariami Medininkų muitinės posto darbuotojų nužudymu ir pasikėsinimu nužudyti dar vieną muitinės pareigūną.

 Rusijos Federacijos generalinės prokuratūros taip pat buvo prašoma nurodytiems asmenims įteikti Lietuvos teismo nutartis dėl jų pripažinimo įtariamaisiais, išaiškinti jų, kaip įtariamųjų, teises, pasiūlyti duoti parodymus apie įtarimo esmę dalyvaujant gynėjui bei pasiūlyti atvykti į Lietuvos Respubliką dalyvauti procese.

Rusijos prokurorų atsiųstame atsakyme teigiama, kad visi įtariamieji yra Rusijos Federacijos piliečiai, o pagal Rusijos baudžiamąjį procesą, šios šalies piliečių, padariusių nusikaltimus užsienio šalyse ir grįžusių atgal, apklausa galima tik gavus pavedimą perimti baudžiamąjį persekiojimą kartu su baudžiamosios bylos medžiaga.

Įvertinus tokį Rusijos Federacijos generalinės prokuratūros atsakymą, konstatuotina, kad Lietuvos prokurorai įvykdė visus baudžiamojo proceso kodekso (187 straipsnio) reikalavimus ir įteikė užsienio šalies centrinei susižinojimo tarnybai Lietuvos teismo nutartis minėtus asmenis pripažinti įtariamaisiais.

Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus toks veiksmas prilyginamas pranešimo įteikimui įtariamajam.

Lietuvos Respublikos prokurorai atliks kitus numatytus baudžiamojo proceso veiksmus ir spręs dėl Medininkų baudžiamosios bylos A. Laktionovo, Č. Mlinyko bei A. Ryžovo atžvilgiu perdavimo nagrinėti teismui jiems nedalyvaujant.

Visų trijų įtariamųjų atžvilgiu vykdoma tarptautinė paieška.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rusija
Parašykite atsiliepimą apie 15min