Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 13d. 12:11

S.Skvernelis kirto tryliktos pensijos nenorinčiam V.Šapokai: sprendžia ne ministras

Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Finansų ministrui Viliui Šapokai pareiškus, kad kitų metų biudžeto projekte neišvysime išlaidų eilutės tryliktai pensijai, pasiūlytai valdančiosios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovų, premjeras Saulius Skvernelis atkirto, kad tai – ne finansų ministro reikalas.

„Ne finansų ministras sprendžia, kas turėtų būti. Jeigu bus priimtas toks įstatymas, vadinasi, trylikta pensija bus, o Vyriausybei bus uždavinys surasti finansinį šitos pensijos finansavimą. Kol įstatymo nėra, negalime projektuotis, nes, žinote, Biudžeto įstatymas ir teisės aktai reikalauja, kad mes galime pateikti tokį biudžetą, koks yra suprogramuotas galiojančiais teisės aktais, o ne apie tai, kas būtų, jeigu būtų“, – sakė S.Skvernelis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilius Šapoka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilius Šapoka

Žurnalistui pabrėžus, kad finansų ministras sako, jog negalime prisiimti ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, premjeras atkirto:

„Ne finansų ministras, o Lietuvos Respublikos Vyriausybė nusprendžia, koks bus valstybės biudžetas.“

Seimo LLRA-KŠS frakcijos narių Zbignevo Jedinskio ir Vandos Kravčionok parengta įstatymo pataisa numato, kad nuo kitų metų trylikta pensija būtų mokama einamų kalendorinių metų gruodžio mėnesį.

Tryliktoji pensija būtų mokama iš „Sodrai“ skiriamų valstybės biudžeto asignavimų.

Seimas pradėjo svarstyti, ar įteisinti 200 eurų vadinamąją tryliktą pensiją.

Aiškumas dėl biudžeto – trečiadienį

S.Skvernelis antradienį neatskleidė detalių apie Finansų ministerijos parengtą kitų metų valstybės biudžeto projektą. Jis aiškino, kad tai bus matyti rytoj. Nenurodė premjeras ir kitąmet planuojamo biudžeto deficito.

„Ar man dar reikėtų kažkaip pabandyti jums paaiškinti, kad biudžetas bus svarstomas rytoj Vyriausybėje ir po Vyriausybės posėdžio bus galima pabandyti atsakyti jums į šitą klausimą“, – žurnalistams Seime sakė jis.

Kartu premjeras patikino, kad biudžeto projekte bus atspindėti visi įstatymais prisiimti įsipareigojimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min