Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 11d. 11:10

S.Skvernelis pristato ministrą M.Kvietkauską: „Vyriausybėje bus du karštakošiai, bet aš bent durimis netrankau“

Saulius Skvernelis ir Mindaugas Kvietkauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Mindaugas Kvietkauskas

Premjeras penktadienį Kultūros ministerijos darbuotojams pristatė naująjį jų vadovą – kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską. Į pirmąjį pasimatymą M.Kvietkauskas atskubėjo iškart po priesaikos Seime.

Susitikti su ministru į ministerijos Baltąją salę sugužėjo dešimtys darbuotojų – neliko laisvos kėdės.

Ministrą pristatydamas S.Skvernelis prisipažino nesitikėjęs darkart susitikti su ministerijos darbuotojais tokiomis aplinkybėmis – pristatant naują kultūros ministrą.

„Tačiau gyvenimas yra dinamiškas. Galbūt sunku suvokti politinio pasitikėjimo pareigūnų padėtį: jų tarnystė gali baigtis bet kada, reikia būti tam pasiruošus psichologiškai, morališkai ir dvasiškai, tačiau dirbti, negalvojant, kas būtų, jei būtų.

Galbūt sunku suvokti politinio pasitikėjimo pareigūnų padėtį: jų tarnystė gali baigtis bet kada.

Pokytis, kuris po dvejų metų vyksta ministerijos vadovybėje, yra būtinas. Nebuvo paprasti dveji metai nei Vyriausybei, nei valstybei. Vieniems sektoriams sekėsi geriau, kitiems – prasčiau. Tai lėmė ir objektyvios, ir subjektyvios aplinkybės. Tačiau vienas esminis dalykas, kurio noriu linkėti ministrui ir naujai komandai – būti savo srities lyderiais, turėti bendruomenės palaikymą ir pokyčius, kurie neišvengiami, sugebėti pateikti kaip strateginius, gauti Vyriausybės palaikymą“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Nekerštingas ir nepiktas

Be to, S.Skvernelis ministrui linkėjo suvokti, kad vienas lauke – ne karys. „Užsidaryti kabinete, užsikasti apkasais, aplink matant tik priešus, kažin ar perspektyvus būdas. Jei žmonės netiki permainomis, sudėtinga tikėtis rezultato. Permainos gąsdina, bet be pokyčio nieko nebus. Linkiu pajungti žmones, rasti tuos, kurie tiki, nori, gali – ir darbuotis“, – sakė S.Skvernelis.

Tikiuosi, kad priimdamas iššūkį susitvarkys su šiuo darbu.

Premjeras prisipažino perskaitęs straipsnį, kuriame kolegos apibūdino M.Kvietkausko charakterį, būdo bruožus.

„Sako, kad jis greitai užsidegantis. Vadinasi, Vyriausybėje turėsime du tokius vienodus, deginsimės abu, tik aš durų netrankau, – juokavo premjeras. – Noriu palinkėti, kad ramybės būtų daugiau. Gerai, kad ministras apibūdinamas kaip nekerštingas ir nepiktas žmogus. O aš galiu pasakyti, kad jis puikus savo srities žinovas, specialistas, profesionalas. Tikiuosi, kad priimdamas iššūkį susitvarkys su šiuo darbu. Branginkite ministrą, padėkite jam.“

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Palinkėjimas: nuo kalbų – prie darbų

„Manau, kad svarstyti, ruoštis, kurti koncepcijas labai gerai, bet atėjo laikas kultūros sektoriaus proveržiui, kad tai būtų tęstinei struktūriniai pokyčiai. Patys matote, kad jie reikalingi, kalbant apie kultūros darbuotojų socialinę padėtį, atlyginimus, įstaigas, jų likimą. Palinkėjimas, kad tai tikrai įvyktų. Kad likę dveji kadencijos metai būtų skirti realiai padaryti pokyčius ir tinkamai juos finansuoti. O tai labai priklauso nuo ministro gebėjimo įtikinti visą ministrų kabinetą, kad tai yra būtina“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Jis norėtų, kad pastarieji dveji metai ministerijoje būtų ypatingai didelės darnos, sutelktumo ir veržlumo: „Kad galėtume pasakyti, kad tai nėra tik žodžiai ar programiniai dalykai.“

Simboliškai susijungiantys taškai

M.Kvietkauskas, sveikindamasis su Kultūros ministerijos darbuotojais, pasidžiaugė, kad bent daliai jų yra neblogai pažįstamas iš įvairių kultūros sferų, knygų, leidybos pasaulio.

„Kultūros sfera man artima nuo ankstyvos jaunystės. Pirmuosius projektus su Kultūros ministerijos parama dariau, būdamas dar visai žalias studentas“, – prisiminė M.Kvietkauskas.

Kviečiu telktis bendram darbui ir žvelgti viltingai į mūsų laukiančią ateitį.

Kalbėdamas apie save jis akcentavo: „Esu knygos žmogus.“ Tačiau pažymėjo, kad jo požiūris į kultūros lauką yra universalus: „Visos dalys yra svarbios: ir paveldas, ir bibliotekos, ir teatrai, ir muzika, ir edukacija. Kultūra yra ta sritis, kuri stiprina šiuolaikiniame pasaulyje palyginti išsiskaldžiusią visuomenę. Džiaugiuosi, kad kultūros įstaigos jau atsiveria, bet noriu, kad būtų dar atviresnės ir patrauklesnės jaunimui.“

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mindaugas Kvietkauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Mindaugas Kvietkauskas

Savo karjerą M.Kvietkauskas prilygino ėjimui viena linija. „Atskiri taškai susijungia. Pavyzdžiui, atėjęs į ministro kabinetą pro langą pamačiau Gedimino pilies bokštą. Ir nusišypsojau, nes iš mano ankstesnio kabineto Lietuvių literatūros ir tautosakos institute irgi matėsi Gedimino bokštas – tik kita jo pusė. Pasirodo, nuo Antakalnio iki J.Basanavičiaus gatvės per Gedimino bokštą eina linija, kuri šiuos taškus simboliškai jungia“, – samprotavo ministras.

Jis prisipažino iš Kultūros ministerijos kolektyvo laukiąs bendro darbo ir visų pagalbos: „Jos reikės labai daug. Kviečiu telktis bendram darbui ir žvelgti viltingai į mūsų laukiančią ateitį.“

Atstatydino tris ministrus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė naują kultūros ministrą M.Kvietkauską eiti pareigas paskyrė gruodžio 18 dieną.

42 metų literatūrologas, poetas M.Kvietkauskas yra buvęs ilgametis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vadovas, šiai mokslo įstaigai vadovavęs 2008–2018 metais. Iki paskyrimo ministru M.Kvietkauskas dirbo minėto instituto direktorės pavaduotoju.

Jis Vilniaus universitete yra baigęs lietuvių kalbos ir literatūros studijas, studijavęs judaiką Oksfordo universiteto Hebrajų ir judaikos studijų centre, yra kelerius metus dirbęs žurnalo „Metai“ redakcijoje.

Premjeras S.Skvernelis kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson atstatydino gruodžio 3 dieną, kaip teigė, siekdamas naujo impulso reformoms.

Tuomet atleisti ir aplinkos bei švietimo ir mokslo ministrai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min