Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 30d. 15:22

S.Skvernelis: startinė Vyriausybės pozicija dėl „minimumo“ – kilstelėti 35 eurais

Trišalei tarybai neradus sutarimo dėl minimalios mėnesio algos (MMA) kitąmet, Vyriausybei bus teikiamos skirtingos pozicijos. Premjeras Saulius Skvernelis svarsto, kad „minimumas“ nuo sausio 1 dienos galėtų būti 35 eurais didesnis nei dabar. Kartu jis pažymėjo, kad tai – pirminė Vyriausybės pozicija, dėl to dar bus diskutuojama.

Trečiadienį po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo S.Skvernelis sakė, kad socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis jį informavo, jog Trišalėje taryboje nesiruošiama grįžti prie MMA klausimo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Pasak premjero, sprendimą dėl to turės priimti Vyriausybė. Jis bus pradėtas derinti kitą savaitę.

„Manome, kad ta startinė pozicija, Vyriausybės pozicija, kad minimali alga didėtų daugiau negu 35 eurais, ji tokia yra ir mes tokią poziciją teiksime. Bet vėlgi tai bus dar toliau derybų klausimas, diskusijų klausimas“, – komentavo S.Skvernelis.

Vyriausybės vadovas aiškino, kad girdimi verslo organizacijų nuogąstavimai. Jie, anot S.Skvernelio, yra pagrįsti ir argumentuoti.

„Matome, kol kas ir tos prognozės kintančios. Gerai, kad jos vis gerėjančios yra – geresnė už prognozes reali situacija mūsų šalies ekonomikoje. Tačiau turime savo veiksmus priimti labai pasvertai, nenorėtume, kad tai būtų didžiulė našta. O smulkus verslas patyrė tikrai nemažų išbandymų – šitos algos minimalios didinimas pirmiausia jiems smogtų. Dėl to norisi, kad būtų subalansuotas sprendimas“, – kalbėjo jis.

S.Skvernelis teigė nepritariantis darbdavių organizacijų pozicijai, kad klausimą dėl MMA didinimo reikėtų svarstyti po Seimo rinkimų.

„O kas pasikeis po rinkimų? Po rinkimų reikės tuos sprendimus vis tiek priimti. Ir priiminėti bet kokiu atveju dar šitai Vyriausybei. Nes mes ir Biudžeto įstatymo projektą teiksime ir, tikėtina, dalyvausime visose fazėse iki pat paskutinės balsavimo fazės, jau kai bus nauja Vyriausybė. Taip kad čia rinkimais prisidengti nėra tikrai jokio reikalo“, – mano premjeras.

Sutarimo nerado

Šiuo metu MMA Lietuvoje yra 607 eurai neatskaičius mokesčių.

Vyriausybės atstovai MMA 2021 metais siūlo didinti iki 642 eurų „ant popieriaus“.

Profsąjungos nori, kad „minimumas“ būtų padidintas daugiau – iki 663 eurų. Verslo atstovai prašo MMA klausimo kol kas nesvarstyti, atidėti tai iki laikotarpio po Seimo rinkimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min