Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 2d. 14:59

S.Skvernelis: Z.Jedinskio pareiškimai dėl Baltarusijos nekliudo bendradarbiauti su LLRA-KŠS

Valdemaras Tomaševskis ir Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis ir Saulius Skvernelis

Oficialiai Lietuvos pozicijai dėl įvykių Baltarusijoje prieštaraujantis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas Seime Zbignevas Jedinskis turi teisę laisvai reikšti savo nuomonę, sako premjeras Saulius Skvernelis. Ir kol tokios nuomonės neišsako LLRA-KŠS, tol kliūčių su ja bendradarbiauti esą nėra.

„Pono Seimo nario pasisakymai, jeigu tai būtų oficiali partijos pozicija, aišku, tai būtų kliuvinys, bet tai yra Seimo narys, jis turi teisę laisvai kalbėti, savo nuomonę reikšti, ir reiškia“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams komentavo ministras pirmininkas.

Tiesa, jis pridūrė, jog svarbi ne tik nuomonė, bet ir sprendimai, o LLRA-KŠS narių, vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės ir susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimai, anot premjero, atliepia oficialią mūsų šalies poziciją įvykių Baltarusijoje atžvilgiu.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Zbignevas Jedinskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Zbignevas Jedinskis

„Svarbu ne vien tik nuomonė, nors ji irgi svarbu, bet sprendimai. Politiniai sprendimai, kuriuos priiminėja – ta pati frakcija prabalsavo Seime priimdama rezoliuciją.

Ir lygiai taip pat aš galiu kalbėti apie savo deleguotus abudu ministrus. Net klausimų nekyla, yra visiškas supratimas ir pilnas palaikymas Vyriausybės politikos Baltarusijos klausimo atžvilgiu“, – teigė S.Skvernelis.

Praėjusią savaitę jis kartu su kitais valdančiųjų atstovais dalyvavo pasitarime ir apkalbėjo, kokios pozicijos dėl įvykių Baltarusijoje laikosi partneriai LLRA-KŠS bei Seimo narys Z.Jedinskis.

Pastarasis anksčiau teigė, jog protestus Baltarusijoje jėga malšinanti valdžia gina Konstituciją, o žmonės turi paklusti teisėtos valdžios reikalavimams.

Interviu 15min Z.Jedinskis nekvestionavo Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų, nurodė nesuprantantis, kodėl Aliaksandro Lukašenkos negalime pripažinti legitimiu vadovu ir aiškino, jog Lietuva kišasi į kaimyninės valstybės vidaus reikalus.

Visgi, panašu, LLRS-KŠS įtikino koalicijos partnerius, jog partija remia oficialią Lietuvos poziciją įvykių Baltarusijoje klausimu.

„Mes praėjusią savaitę buvome susirinkę į koalicijos tarybą, ten labai aiškiai buvo išsakyta politinės partijos pirmininko, frakcijos seniūnės ir pačios frakcijos pozicija, dėl kurios mes neabejojame“, – sakė S.Skvernelis.

Visą interviu su Z.Jedinskiu, vesiančiu LLRA-KŠS sąrašą Seimo rinkimuose, skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min