Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 09 29

Šalčininkų rajono pakrašty – ekologinė nelaimė, nuleidus tvenkinio vandenį išgaišo žuvys

Pačiame Lietuvos ir Šalčininkų rajono pakraštyje, Daugidonių kaime, pastarosiomis dienomis nosį riečia nemalonus nugaišusios žuvies kvapas. Ekologinė nelaimė, kaip šį įvykį vadina vietos gyventojai, įvyko po to, kai buvo netinkamai nuleistas kaime esančio tvenkinio vanduo. Šiuo metu situaciją tiria aplinkosaugininkai, tačiau jie atviri – kaltieji vargu ar bus surasti.
Taip dabar atrodo Daugidonių kaimo tvenkinys
Taip dabar atrodo Daugidonių kaimo tvenkinys / Galinos Romaškevič nuotr.

„Vaikai nuėjo žvejoti ir rado daugybę nugaišusios, dvokiančios žuvies“, – taip vienu sakiniu susiklosčiusią situaciją apibūdino Galina Romaškevič, savaitgalį nuvykusi aplankyti Daugidonių kaime gyvenančių tėvų.

Moteris pasakojo, kad tvenkinys kaime nėra labai didelis, sovietmečiu naudotas kaip priešgaisrinis vandens rezervuaras. Tačiau jame buvo žuvies, vaikai mėgo žvejoti. „Kadangi tvarkė tą tvenkinį, nežinau, kaip tai darė, bet padarė labai blogai. Tiesiog nuleido vandenį, ne kaimo žmonės, o atvažiavę iš kažkur pažįstami tų, kurie nuleidinėjo tą vandenį, surinko didžiausią žuvį, o mažos žuvys liko. Vandens nebuvo, todėl jos visos nugaišo“, – pasakojo moteris.

Kaip užfiksuota nuotraukose savaitgalį, žuvies buvo išties daug. Tad nesunku patikėti G.Romaškevič žodžiais, kad kaime tvyro labai nemaloni smarvė. Pirmiausia bandyta pagalbos prašyti Daugidonių seniūnaičio, bet jo atsakymas, pasak moters, buvęs trumpas ir nemalonus – „neturite, ką veikti, imkit ir tvarkykit“.

Kalesninkų seniūnė tuo metu atostogavo. Atostogavo ir „Eišiškių komunalinio ūkio“, kuris turėjęs pasirūpinti tinkamu vandens nuleidimu, direktorius Stanislavas Kazarinas. Jis 15min.lt teigė nieko šiuo klausimu negalįs pasakyti, patarė kreiptis į pavaduotoją Tadeušą Ziminskį, tačiau pastarasis mobiliuoju telefonu neatsiliepia.

„Vandenį nuleisti turėjo „Eišiškių komunalinis ūkis“, kuris turėjo sutarti su kažkuo, kas sutvarkytų žuvį – ją gyvą perkeltų į kažkokį kitą vandens telkinį. Nežinau smulkmenų, bet turėjo būti teisingai atlikti tie darbai, – iš vietos gyventojų girdėtą informaciją perpasakojo moteris. – Man vakar parodė dambą, ten galima padaryti dvi užtvaras, viena šiuo metu taisoma, o kita sulaiko vandenį. Bet buvo tiesiog nuleistas vanduo ir po to tik prikalė naujas lentas, kad vanduo ir vėliau neišbėgtų.“

Galinos Romaškevič nuotr./Taip anksčiau atrodė Daugidonių kaimo tvenkinys
Galinos Romaškevič nuotr./Taip anksčiau atrodė Daugidonių kaimo tvenkinys

G.Romaškevič neslepia – Šalčininkų rajonas nėra didelis, visi čia vieni su kitais susiję, tad gali nutikti ir taip, jog kaltųjų niekas nesuras.

Nuogąstavimais, kad nepavyks rasti kaltųjų, dalijasi ir Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Šalčininkų rajono agentūros vedėjas Algirdas Miliauskas, tiesa, jo priežastys kiek kitokios. Esą aplinkosaugininkams apie nelaimę pranešta tik po savaitės, kai netinkamai savo darbą atlikusių žmonių ir pėdos jau buvo ataušusios.

„Eišiškių komunalinio ūkio“ darbuotojai šiuo metu apklausiami aiškina, kad, kai jie atvažiavo, vandens nebuvo ir jie tas lentas keitė post factum. Tad teisybę surasti po savaitės..., – neslėpė A.Miliauskas.

„Šiuo metu seniūnija renka žuvį, yra įpareigota atiduoti veterinarijos tarnybai, sužinosime, kiek ji sveria, ir ieškosime kaltų. Nors, kaip suprantu, labai sunku juos bus surasti, nes mes buvome informuoti praėjus savaitei po įvykio, – kalbėjo vedėjas. – Tai vienas tolimiausių taškų nuo agentūros rajone, apie 40 kilometrų, tai taip ir išėjo. Mes keturiese dirbam visame Šalčininkų rajone.“

Kaip teigia A.Miliauskas, nėra net žinoma, kas tiksliai tą vandenį iš tvenkinio nuleido.

„Pirmi signalai, kad dingsta vanduo, pasiekė prieš tris savaites. Ten buvo supuvusios lentos nuolydyje, buvo informuota savivaldybė, kurios Žemės ūkio skyrius įpareigojo UAB „Eišiškių komunalinį ūkį“ pakeisti tas lentas. „Eišiškių komunalinio ūkio“ darbuotojai šiuo metu apklausiami (tą tyrimą vykdau aš) aiškina, kad, kai jie atvažiavo, vandens nebuvo ir jie tas lentas keitė post factum. Tad teisybę surasti po savaitės... Už rankos pagauni ir tai sugeba teisme išsisukti ir lieki nieko nepešęs“, – nusivylimo neslėpė A.Miliauskas.

Pasak Šalčininkų rajono agentūros vedėjo, jau sunku ir vietos gyventojų parodymus surinkti – esą jie bijo, vieni į kitus pirštais rodo ir tiek. Jis teigė neketinąs tyrimo nutraukti, tik jo sėkme ne itin tiki, šansai esą nedideli.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius