Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 28d. 19:49 , Atnaujinta: 2020 vasario 28d. 23:02

SAM: ištirti koronavirusu sergančios moters artimieji – neužsikrėtę

Respublikinė Šiaulių ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Respublikinė Šiaulių ligoninė

Penktadienio vakarą, po 22 valandos, sulaukta koronavirusu Italijoje užsikrėtusios ir Šiauliuose gydomos moters sutuoktinio, tėvų bei brolio tyrimų rezultatų – skelbiama, kad jie šia liga neužsikrėtė. Iš viso paskutiniu etapu buvo ištirta 14 ėminių dėl koronaviruso (COVID-19) – visų jų rezultatai neigiami. Kitu etapu bus tiriami 26 ėminiai. Šiuo metu laukiama 1 mėginio tyrimo rezultatų.

„Paskutiniu etapu ištirta 14 ėminių dėl koronaviruso (COVID-19) – visi neigiami. Kitu etapu bus tiriami 26 ėminiai. Tarp jau ištirtų ėminių yra šiaulietės, kuriai pirmajai nustatytas koronavirusas, artimųjų ėminiai. Augantis laboratorinių tyrimų skaičius susijęs su tikrinamais jau nustatytojo viruso nešiotojo kontaktais, taip pat ir kitais pagalbos besikreipiančiaisiais ir rizikos kriterijus atitinkančiaisiais asmenimis“, – nurodoma Vyriausybės kanceliarijos interneto svetainėje paskelbtame pranešime.

„Nėra viruso“

Pasak Visuomenės informavimo grupės vadovo, premjero atstovo Skirmanto Malinausko, iš viso buvo gauti 14 mėginių rezultatai, tarp kurių buvo ir koronavirusu užsikrėtusios 39-erių šiaulietės artimųjų tyrimai.

„Jos brolis, tėvai ir jos vyras. Visi jie ištirti ir nėra viruso“, – BNS sakė S.Malinauskas.

Jos brolis, tėvai ir jos vyras. Visi jie ištirti ir nėra viruso.

Jis taip pat teigė, kad šiuo metu neturima informacijos, kad Respublikinėje Šiaulių ligoninėje izoliuotos moters sveikata būtų pablogėjusi.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Skirmantas Malinauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Skirmantas Malinauskas

Šiuo metu iš penkių infekcinių ligoninių laboratorija Vilniuje tiria dar 26 naujus mėginius.

„Jų skaičius auga, bet tai natūralu, nes atsiranda kontaktai. Galbūt pirmas atvejis žmones paskatino, kad žmonės dažniau kreipiasi“, – teigė S.Malinauskas.

Lankėsi Veronoje

Apie tai, kad Lietuvoje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis visuomenė buvo informuotą ketvirtadienio naktį.

39 metų moteris koronavirusu užsikrėtė Veronoje, Italijoje, į Lietuvą vasario 24 dieną grįžo per Kauną. Ji atskrido iš Bolonijos.

Pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, keturi jos šeimos nariai – stebimi.

Atlikti tyrimai, ar jie neužsikrėtė koronavirusu. Penktadienio vakarą skelbta, kad iš viso šioje ligoninėje dėl šios ligos yra stebimi septyni asmenys.

Svarstys išleisti gydytis namuose

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika penktadienį vakare 15min sakė, kad koronavirusu serganti moteris jaučiasi gerai, nori namo.

Jei jos būklė pirmadienį bus gera, ligoninė, pasitarusi su Sveikatos apsaugos ministerija, svarstys galimybę išleisti ją gydytis namuose.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Remigijus Mažeika
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Remigijus Mažeika

„Ji jaučiasi gerai ir veržiasi į namus. (...) Gera būklė. Klausimą dėl išleidimo namo paliekame medikams ir rekomendacijoms, kuriose mes tariamės su Sveikatos apsaugos ministerija, kokiu atveju galėtume išleisti. Tai – kitos savaitės pradžios klausimas. Ne, tikrai nelaikysime dvi savaites ligoninėje. Pirmas prioritetas yra saviizoliacija ir buvimas namuose. Jei nėra jokių simptomų, puikiausiai gali būti namie ir stebėti būklę. Užkrečiamumas ne mažiau dviejų savaičių, tai mažiausiai dvi savaitės turėtų būti leidžiamos namuose“, – aiškino Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas.

Ne, tikrai nelaikysime dvi savaites ligoninėje. Pirmas prioritetas yra saviizoliacija ir buvimas namuose. Jei nėra jokių simptomų, puikiausiai gali būti namie ir stebėti būklę.

Pasak R.Mažeikos, šiuo metu ligoninėje be ligonės, guli septyni stebimi pacientai.

Tarp jų – moters šeima: tėvai, brolis ir vyras. Visam septynetui atlikti koronaviruso tyrimai. Laukiama rezultatų.

Dar septyni asmenys, tarp kurių – kartu su sergančiąja į Veroną vykę keturi asmenys, kuriems padaryti koronaviruso tyrimai, po apsilankymo ligoninėje yra išleisti saviizoliacijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min