Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 31d. 15:20

SAM ragina tinkamų patalpų izoliacijai neturinčias savivaldybes bendradarbiauti

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės darbas karantino metu
Tomo Preikšos nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Savivaldybės, neturinčios resursų užtikrinti tinkamų patalpų izoliacijai, turėtų bendradarbiauti su kitomis savivaldybėmis, teigia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Atsižvelgiant į koronaviruso (COVID-19) keliamas grėsmes, visos šalies savivaldybės privalo pasirūpinti specialiomis izoliavimo patalpomis jos teritorijoje gyvenantiems žmonėms, jeigu dėl tam tikrų aplinkybių jie negali izoliuotis namuose.

Operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos priimtame sprendime nurodoma, kad, jeigu savivaldybės administracija neturi resursų ir negali įrengti visų reikalavimų atitinkančių izoliacijos patalpų, tuomet ji gali kreiptis į kitą savivaldybę dėl izoliavimo patalpų panaudojimo kartu su maitinimo ir kitų būtinų paslaugų organizavimu.

Izoliavimas taip pat gali būti organizuojamas viešbučių paskirties pastatuose, jeigu izoliuojamas žmogus sutinka už tai sumokėti.

Izoliuotiems asmenims savivaldybės administracija organizuoja maitinimą, kitų būtiniausių priemonių (vaistų, higienos prekių, drabužių) pristatymą ir perdavimą iš artimųjų.

SAM teigimu, savivaldybių numatytose izoliavimo patalpose izoliuojami tik asmenys, turėję sąlytį su koronavirusu sergančiu asmeniu, sukėlėjo nešiotoju arba grįžę ar atvykę iš užsienio valstybės, tuo atveju, jeigu jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

21:40
11:46
00:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min