Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 09 30

Saugumo departamento vadovas P.Malakauskas trauktis neketina

Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Povilas Malakauskas trečiadienį pareiškė kol kas neketinąs atsistatydinti.
P.Malakauskas
P.Malakauskas / Redo Vilimo/BFL nuotr.

„Kol kas jokių signalų dėl atsistatydinimo iš savo tiesioginių vadovų aš nesu gavęs“, – žurnalistams sakė P.Malakauskas, paklaustas, ar Seimui ir prezidentei išsakius priekaištų dėl VSD veiklos jis nesitrauks iš posto.

Kaip elgsis, jeigu prezidentė Dalia Grybauskaitė jam pasiūlytų atsistatydinti, VSD vadovas neatsakė. „Aš dirbu pagal konkrečią realią situaciją ir konkrečius sprendimus, aš nenoriu spėlioti, kas būtų jeigu būtų“, – sakė jis.

P.Malakausko vertinimu, „departamentas dirba gerai.“ Trečiadienį susitikę prezidentė D.Grybauskaitė ir premjeras Andrius Kubilius pareiškė sutariantys dėl būtinybės reformuoti VSD, nors apie galimą departamento vadovo keitimą esą nekalbėjo. Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys pasakė, kad „personalijų klausimą“ reikia spręsti įgyvendinant reformą.

„Prezidentė konstatuoja, kad ir premjero, ir jos nuomonės sutampa. Buvo pabrėžta, kad iš tiesų reikia šią įstaigą – VSD – depolitizuoti, vykdyti reformą, reformos eigoje spręsti personalijų klausimą“, – žurnalistams sakė L.Balsys.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį nusprendė informuoti prezidentę apie padėtį VSD. Komitetas pareiškė, kad „susiklosčiusi situacija, kai VSD atsisako įgyvendinti Seimo priimtus sprendimus ir pateikti parlamentinę kontrolę vykdančiam Seimo komitetui prašomus dokumentus, turi neigiamos įtakos Valstybės saugumo departamentui, taip pat parlamentinę kontrolę vykdančios valstybės institucijos veiklai.“

„Seimo ir Seimo komiteto priimtų sprendimų nevykdymas apriboja komiteto galimybes įgyvendinti parlamentinės kontrolės funkcijas, gauti atsakymus į visus, VSD veiklos parlamentinio tyrimo metu neatsakytus klausimus bei teikti reikiamus siūlymus valstybės institucijoms“, – teigiama komiteto sprendime.

VSD generalinis direktorius P.Malakauskas prieš kelias savaites Seimo komitete dar kartą pakartojo, jog departamentas nevykdys Seimo nutarimo ir NSGK nepateiks dvylikos analitinių pažymų, nes esą to padaryti neleidžia galiojantys teisės aktai.

NSGK įpareigojo Vyriausybę parengti teisės aktų projektus, pagal kuriuos Seimui galėtų būti pateikiama operatyvinė informacija.

NSGK parlamentinį tyrimą dėl VSD veiklos atlikto 2006 metais. Parlamentarai nustatė darbo tvarkos, koordinavimo spragų, atskleidė kai kurių pareigūnų ir verslo struktūrų daromą įtaką departamento vadovybei. Po šių išvadų VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius atsistatydino iš pareigų.

Be to, jau atlikdami tyrimą parlamentarai pareikalavo, kad VSD vadovas jiems pateiktų 12 analitinių pažymų, neva atskleidžiančių verslo, interesų grupių daromą įtaką politikams ir valstybės tarnautojams. A.Pociui atsisakius tai padaryti, Seimas šiuo klausimu priėmė atskirą nutarimą. Tačiau iki šiol šis nutarimas nėra įvykdytas. VSD vadovai tikina politikams negalį pateikti operatyvinės nepatikrintos informacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius