Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 11d. 16:52

Šaulių sąjunga: atsargos majoro A.Daugirdo pareiškimai neatitinka mūsų pozicijos

Konferencijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Konferencijos akimirka

Praėjusią savaitę 15min pasirodžiusi rašinių ciklo „Šaulių patarimai“ publikacija apie galimus kolaborantų neutralizavimo metodus okupacijos sąlygomis sukėlė didelį atgarsį viešojoje erdvėje. Straipsnio autoriaus komentarai neatspindi Šaulių sąjungos nuostatų, o 15min redakcija apgailestauja nekritiškai įvertinusi publikacijoje dėstomas mintis.

Publikacija „Šaulių patarimai: kaip neutralizuoti kolaborantus“ buvo priešpaskutinė dalis ciklo, kuriame Šaulių sąjungos nariai dalijasi patarimais, kaip elgtis kilus kariniam konfliktui. Šiuo straipsnių ciklu buvo siekiama supažindinti visuomenę su Šaulių sąjungos veikla ir pateikti šaulių įžvalgas, kaip civiliams gyventojams elgtis karinio konflikto atveju. Dėl publikacijų ciklo viešinimo buvo sutarta su portalu 15min.

„Šis straipsnis yra atskirų šaulių samprotavimai, kurie neatspindi Lietuvos šaulių sąjungos veiklos ir vykdomos šaulių rengimo programos. Šauliai agresijos atveju valstybę gins ginklu ginkluotų pajėgų sudėtyje, o likę šauliai ir piliečiai būtų raginami vykdyti nesmurtinį pasipriešinimą. Nesmurtinis pasipriešinimas – vienas iš Lietuvos šaulių sąjungos uždavinių, kuris pirmiausiai siejamas su parama ginkluotoms pajėgoms ir nekolaboravimu su agresoriumi. Nesmurtinį pasipriešinimą Lietuvos žmonės nuolat vykdė sovietų okupacijos metu ir galiausiai iškovojo mūsų Nepriklausomybę 1991 sausio 13 įvykiuose ir tai atliko civilizuotomis, oriomis priemonėmis“, – teigiama 15min perduotame Šaulių sąjungos komentare. 

Šauliai pažymi, kad ir kritinėmis sąlygomis būtina laikytis žmogiškumo principų ir neperžengti Lietuvos Respublikos įstatymų ir tarptautinės teisės normų.

„Šiandien yra parengtų leidinių, kurie krizės atveju galėtų būtų platinami piliečiams kaip kovoti su agresoriumi, taip pat būtų rengiami ir nauji aktualūs leidiniai, tačiau šie būdai ir priemonės turi neperžengti Lietuvos Respublikos įstatymų, tarptautinės ir karo teisės principų. Šiandien ne mažiau svarbu ugdyti piliečių sąmoningumą, susitelkimą saugoti laisvę ir taiką, nes karo veiksmuose visos pusės pralaimi“, – pabrėžia Šaulių sąjunga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

02:49
00:10
00:47

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min