Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 22d. 09:19

Saulius Skvernelis: VRM sistemos finansavimą gauti būtų lengviau, turint politinį palaikymą

Saulius Skvernelis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Saulius Skvernelis

Vidaus reikalų sistemai reformuoti reikalingas bent minimalus pradinis finansavimas, nes šiuo metu ji dirba „ant įtempimo ribos“, sako Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Be to, ministras teigia, kad gauti finansavimą vidaus reikalų sistemos reformoms būtų lengviau, jeigu turėtų didesnį politinį palaikymą.

„Per pastaruosius keletą metų vidaus reikalų sistema dirba ant tam tikros įtempimo ribos. Ir kad gaisrai laiku gesinami, žmonės gelbėjami iš nelaimių, nusikaltimai tiriami, užkardomi, atliekama prevencija, finansiniai nusikaltimai tiriami, viešoji tvarka užtikrinama – atrodo, tai savaime suprantamas dalykas, tačiau norint, kad įtampa netruktų, reikalingi pokyčiai“, – Žinių radijui trečiadienį sakė S.Skvernelis.

Ministro teigimu, vidiniai rezervai kai kuriose institucijose yra išsemti ir didžiosiose institucijose galimybių labiau akumuliuoti lėšas nebėra. Pasak jo, Vidaus reikalų ministerijai reikalingas pradinis finansavimas, kad būtų galima pradėti įgyvendinti sistemos reformą.

„Pradžiai reikalinga pinigų suma, be kurios, iš tų vidinių rezervų, mes niekaip neišsiversime. Dėl to šiandien viskas dirba, atrodo, labai gerai, bet rytoj gali būti kitaip ir mes turime prognozuoti, kas bus rytoj ir padaryti, kad taip nebūtų“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Policininkas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Policininkas

Jis pabrėžė, kad įvykdžius planą pakelti minimalią algą, ji susilygintų su kai kurių pareigūnų gaunamu uždarbiu.

Pirmadienį ministrų kabinetas pasitarime pritarė Seime svarstomai naujajai Vidaus tarnybos statuto redakcijai, kuri numato naują pareigūnų vertinimo tvarką ir ją susieja su darbo užmokesčio skyrimu.

Finansų ministerijos duomenimis, Vidaus tarnybos statuto projekto normoms įgyvendinti 2016 metais prireiktų 21 mln. eurų, 2017 metais – 17,7 mln. eurų. 

Taip pat skaitykite: Pareigūnų profsąjunga vadina apgaule pareigūnų socialines garantijas nenumatant joms finansavimo

Finansavimui reikalingas politinis palaikymas?

Jeigu už vidaus reikalų ministro stovėtų didelė politinė jėga, matyt, gal tie sprendimai būtų kitokie, – S.Skvernelis.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis mano, kad gauti finansavimą vidaus reikalų sistemos reformoms būtų lengviau, jeigu turėtų didesnį politinį palaikymą.

„Politika paprasta – jeigu už vidaus reikalų ministro stovėtų didelė politinė jėga, matyt, gal tie sprendimai būtų kitokie“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė S.Skvernelis.

Jis užsiminė, kad „koalicijos partneriai Vyriausybėje taip pat nėra lygaus svorio, lygiaverčiai“. S.Skvernelį į vidaus reikalų ministro postą oficialiai delegavo „Tvarkos ir teisingumo“ partija, jis nėra partijos narys.

Neranda kompromiso

Pasak S.Skvernelio, dėl papildomo finansavimo kompromiso rasti nepavyksta su Finansų ministerija.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Finansų ministerija
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Finansų ministerija

„Kolegos ministrai iš esmės suvokia ir pritartų, mes nesurandame kompromiso su Finansų ministerija. Suprantu ir finansų ministrą, kadangi jis atsakingas už visą valstybės biudžetą ir sričių yra įvairiausių ir tikrai visos labai svarbios ir, matyt, šiandien kolega galvoja, kad ši sritis nėra prioritetinė valstybėje“, – sakė S.Skvernelis.

Pasak jo, norint įvesti naują darbo apmokėjimo sistemą, kuri iš esmės atlyginimų pareigūnams nedidintų, reikėtų apie 7 mln. eurų. Norint įvesti 40 valandų darbo savaitę vietoj dabar kai kurių dirbamų 48 valandų, tam su nauja užmokesčio sistema reikėtų iš viso 20 mln. eurų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min