Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Savaitę be patyčių" pradės eisenos didžiuosiuose šalies miestuose

Kretingos vaikų ugdymo centras - prieš patyčias
Vaikų linijos nuotr. / Kretingos vaikų ugdymo centras - prieš patyčias
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 19-25 dienomis jau 3-ią kartą organizuojama „Savaitė be patyčių". Šios iniciatyvos renginių maratoną pradės Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) organizuojamos eisenos Lietuvos miestuose.

Taip pat akcijos metu nevyriausybinės organizacijos, mokyklų darbuotojai, mokiniai, valstybinių institucijų, verslo bei kultūros sektorių atstovai ves atviras paskaitas bei diskusijas apie patyčias, paplitusias ne tik mokykloje ar internetinėje erdvėje, bet ir suaugusių žmonių gyvenime. Svečiai bus kviečiami apsilankyti nemokamuose kino seansuose bei spektakliuose. „Savaitę be patyčių“ inicijuoja emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija".

„Veikdami kartu su partneriais galime išjudinti patyčių problemos sprendimą. Sujungę skirtinguose veiklos sektoriuose įgytas žinias, tikimės sukelti atgarsį ir mūsų visuomenėje, atkreipti dėmesį į šią problemą bei kartu ieškoti jos sprendimo būdų“, – sakė „Vaikų linijos" vadovas dr.Robertas Povilaitis, pridurdamas, kad kasmet iniciatyva sulaukia vis daugiau visuomenės dėmesio. Pagalbos tarnybos vadovas pastebėjo, kad patyčios jau pripažįstamos kaip rimta problema ir vis daugiau mokyklų imasi ją spręsti.

Paskaitos apie patyčias bus skaitomos Kauno Dainavos poliklinikos jaunimo centre, Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Lietuvos tėvų forume, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre. TEO LT, AB Saugesnio interneto akademijos dalyvius mokys, kaip išvengti patyčių virtualioje erdvėje. Teisingumo ministerija rengs diskusijų ciklą apie žmogaus teises, toleranciją, patyčių prevenciją. Vaikų linija kartu su UAB „Time Leaders“ svečius pakvies į iniciatyvos atidarymo renginį-diskusiją „Pramogų pasaulis be niekinimo. Šeima be pažeminimų. Verslas be ujimo. Žiniasklaida be užgauliojimų. Politika be įžeidinėjimo. Ar įmanoma ori valstybė?”, kuris vyks sporto bare „Stars & Legends“.

Vaikai kviečiami dalyvauti VšĮ „Paramos vaikams centro" inicijuojame „Draugysčių istorijų" konkurse. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras juos kviečia dalyvauti ir konkurse „Antivirusas", kurio metu panaudodami tapybą, fotografijas, video meną mokiniai galės dalintis savo mintimis, kaip išvengti patyčių, skatinti toleranciją savo aplinkoje. Programos „Zipio draugai" ir „Įveikiame kartu" vykdytojai VšĮ „Vaiko labui“ kvies kurti „Draugystės knygą", Kauno Dainavos poliklinikos jaunimo centras su 1-12 klasių mokiniais rengs „Draugystės kalendorių" 2012-2013 metams, dailininkė, LVJC vaizduojamosios dailės ir akademinio piešimo studijos vadovė Vilija Galdikaitė kartu su vaikais kurs „Spalvotą miestą". Kino centre „Skalvija" vyks nemokamos filmų peržiūros mokykloms, o Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacija (ASITEŽAS) vaikus pakvies į spektaklius.

„Savaitė BE PATYČIŲ" yra viena iš „Vaikų linijos“ vykdomos kampanijos „BE PATYČIŲ“, vykdomos nuo 2004 metų, dalis. Kampanija „BE PATYČIŲ“ siekiama skatinti draugišką bendravimą bei mažinti patyčias. Kampanijos įgyvendinimo metu leidžiama įvairi informacinė medžiaga vaikams, tėvams ir mokytojams, organizuojamos konferencijos, diskusijos, vykdomi mokymai. Projektui sukurta internetinė svetainė www.bepatyciu.lt . Bėgant metams prie projekto prisijungia vis daugiau partnerių, žinomų visuomenei žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min