-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 01 24

Savaitės skaitiniai: septyni įsimintiniausi 15min.lt tekstai

Atsinaujino karo veiksmai Ukrainoje, mirė saudo Arabijos karalius, Vilniuje vyko J.Radzevičiaus teismas. Visa tai – įvykių srautas. O ką galima būtų skaityti ir po metų, dviejų. Bandome priminti: 7 įsimintiniausi šios savaitės 15min.lt tekstai.
Kainos Vokietijoje ir Lietuvoje
Kainos Vokietijoje ir Lietuvoje / 15min.lt

1. Dovilės Jablonskaitės pokalbis su Kendra Kiršonis – Ką tokio turi Lietuva, kad JAV lietuvė Kendra Kiršonis Los Andželą iškeitė į Vilnių?

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Trečios kartos Amerikos lietuvė, 22 metų Kendra Kiršonis, gimė ir augo Los Andžele, saulėtoje Kalifornijoje.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Trečios kartos Amerikos lietuvė, 22 metų Kendra Kiršonis, gimė ir augo Los Andžele, saulėtoje Kalifornijoje.

Trečios kartos Amerikos lietuvė, 22 metų Kendra Kiršonis, gimė ir augo Los Andžele, saulėtoje Kalifornijoje. 2009-ieji Kendrai buvo lemtingi. Nuo tada Lietuvoje ji praleisdavo kiekvieną vasarą: savanoriavo Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Gegužę ji atvyko į Vilnių ir čia liko. Bent šiuo metu neįsivaizduoja gyvenimo niekur kitur.

2. Lietuvos lenko Aleksandro Radčenko interviu: „Nelojalaus Lietuvai lenko įvaizdį kuria V.Tomaševskis“

Valdemaro Doveiko nuotr./Aleksandras Radčenko
Valdemaro Doveiko nuotr./Aleksandras Radčenko

Lietuvos lenkai balsuoja arba „už savus“, arba norėdami paerzinti lietuvius. Su Vilniaus publicistu Aleksandru Radčenka apie Lietuvos lenkų padėtį kalbėjosi Ewa Wołkanowska-Kołodziej. Interviu publikuotas viename didžiausių Lenkijos dienraščių „Gazeta Wyborcza“.

3. Dovilės Jablonskaitės rašinys, sukėlęs diskusijų audrą – šeimos fotosesija su negyvu kūdikiu – ir Lietuvoje: vieni matys mirtį, kiti – meilę

Love Song Photography nuotr./Tėvai dalijasi savo ir savo negyvo sūnaus nuotrauka
Love Song Photography nuotr./Tėvai dalijasi savo ir savo negyvo sūnaus nuotrauka

Vilnietė dviejų vaikų mama Laima Vakrinaitė savo tinklaraštyje „Informuotas pasirinkimas“ prasitarė apie iniciatyvą, kuriai galų gale ryžosi. Kaip pati sako, nauji metai įkvėpė drąsos veikti. „Prisiminimo dovana liekantiems tuščiomis rankomis“ – taip savo labai jautrią ir ypatingo subtilumo reikalaujančią iniciatyvą pavadino moteris. To Lietuvoje dar nebuvo.

4. Bendras Eglės Digrytės ir Skirmanto Malinausko tyrimas – kur iš tiesų maistas brangesnis – Vokietijoje ar Lietuvoje?

Eglės Digrytės nuotr./Maisto produktų kainos Vokietijoje
Eglės Digrytės nuotr./Maisto produktų kainos Vokietijoje

Lietuvoje pasklido informacija, kad maisto prekės Lietuvoje yra brangesnės nei Vokietijoje ar Baltarusijoje. Parlamentarai net pareikalavo ūkio ministro paaiškinimo, kokios tokio keisto reiškinio priežastys. Tuo tarpu Vokietijoje gyvenantys lietuviai iš tokio sujudimo tik juokėsi – reikia labai pasistengti, kad rastum analogišką produktą, kuris Lietuvoje kainuotų brangiau nei Vokietijoje. 15min.lt aiškinosi, kaip yra iš tikrųjų.

5. Rimvydo Valatkos komentaras – apie vargšę Rusiją – aplink vieni fašistai ir iškrypėliai

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimvydas Valatka
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimvydas Valatka

Rusiją netrukus ištiks dar neregėta krizė. Ir tai nebus finansų defoltas kaip 1998-aisiais, apie kurį patys rusai kalba vis dažniau. Ir nafta po 45 dolerius ar dar mažiau už statinę nė prie ko. Niekuo dėtos ir Europos sankcijos, kurias vergiškai siūlo panaikinti ES užsienio reikalų ministrė F.Mogherini, kuriai Rusija jau dabar yra Ukrainoje sprogdinamų gerumo ženklų įsikūnijimas. Rusijai baigiasi šalys, su kuriomis ji dar galėjo susipykti ir amžiams sugadinti santykius.

6. Manto Adomėno komentaras: Gūdžios ir guodžiančios 2014-ųjų pamokos

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mantas Adomėnas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Mantas Adomėnas

Netikiu istorijos pasikartojimais ar skaičių magija, tačiau kuo toliau atsitraukiame nuo pasibaigusių 2014 metų, tuo labiau auga tikrumas, kad tai buvo epochinio lūžio metai, tam tikra prasme panašūs į 1914-uosius.

7. Guodos Azguridienės komentaras: Vėl euras ir vėl kainos

Gedimino Žilinsko nuotr./Guoda Azguridienė
Gedimino Žilinsko nuotr./Guoda Azguridienė

Ne taip seniai dar diskutavome, ar euro mums reikia. Dar gerokai prieš oficialų pareiškimą, kad euras bus, šios diskusijos išsikvėpė. Ir ne todėl, kad susitarėme, jog euras mums yra reikalingas. Veikiau išsikristalizavo supratimas, kad euro įvedimas nėra tiesiog ekonominis klausimas, kur galima būtų apskaičiuoti naudas ir sąnaudas ir tuo remiantis pasirinkti geresnį variantą (nors Lietuvos centrinis bankas apskaičiavo, kad apsimoka).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius