Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 5d. 16:23

Seimas priėmė rezoliuciją dėl strateginės partnerystės su JAV stiprinimo

Pratybos „Geležinis vilkas 2017“
Alfredo Pliadžio nuotr. / Pratybos „Geležinis vilkas 2017“

Seimas antradienį priėmė rezoliuciją dėl strateginės partnerystės su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV) stiprinimo.

Rezoliucija įsipareigojama įtvirtinti strateginę partnerystę su JAV gynybos srityje ir siekti nuolatinio JAV karinių pajėgų buvimo Lietuvoje.

Dokumentu pažymima, kad Lietuva „buvo, yra ir išliks patikima JAV partnerė pasaulyje, Europoje ir Baltijos jūros regione“.

Už dokumentą balsavo 108 Seimo nariai, susilaikė penki parlamentarai. Rezoliuciją inicijavo skirtingų frakcijų Seimo nariai, tarp jų – užsienio reikalų ministras konservatorius Gabrielius Landsbergis, Seimo pirmininkė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kiti parlamentarai.

Rezoliuciją pristatęs Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Žygimantas Pavilionis teigė, kad šiuo metu darbą pradėjo naujieji JAV Atstovų Rūmai ir yra pats tinkamiausias laikas Seimui išsakyti svarbiausius prioritetus.

„JAV yra penktoji pagal lietuviškos kilmės produkto eksporto rinka ir auganti. Mūsų eksportas net dvigubai didesnis negu importas. JAV sukuria labai daug darbo vietų mūsų šalyje, beveik 9 tūkst. Tad be abejonės mes už tų prekybinių santykių gilinimą, ko sieksime su nauja administracija“, – Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešime cituojamas Ž.Pavilionis.

Rezoliucija pažymima, kad Lietuva yra „atsakinga NATO valstybė narė, tvirtai laikosi įsipareigojimo gynybos reikmėms skirti 2 procentus bendrojo vidaus produkto (BVP), prisideda prie saugumo užtikrinimo regione ir pasaulyje, dalyvaudama tarptautinėse misijose ir operacijose“.

Dokumentu pabrėžiama, kad JAV yra svarbiausia strateginė partnerė ir sąjungininkė užtikrinant Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių saugumą, stabilumą ir gerovę, o „jos karinė galia – pagrindinis veiksnys užtikrinant NATO gynybą ir atgrasymą Baltijos jūros regione“.

Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen antradienį taip pat pasveikino Nancy Pelosi darkart tapus JAV Atstovų Rūmų pirmininke.

„Džiaugiuosi, jog JAV Atstovų Rūmai pasirinko Jūsų kandidatūrą ir neabejoju, kad turtinga Jūsų patirtis užtikrins rezultatyvų darbą JAV Kongrese bei sėkmingus tarpparlamentinius Jungtinių Valstijų ir Lietuvos santykius“, – sakoma sveikinime.

„Neabejoju, kad Jūsų atvirumo ir progresyvumo pavyzdys bei požiūris į lygybę įkvėps parlamentus pasaulyje skatinti pozityvius pokyčiams“, – sveikindama teigė Lietuvos parlamento vadovė.

Demokratė N.Pelosi sekmadienį nedidele balsų persvara buvo perrinkta JAV Atstovų Rūmų pirmininke, susirinkus naujos sudėties Kongresui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min