Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas turi savo skiriamąjį ženklą – pristatytas dailininko Arvydo Každailio sukurtas logotipas

Dailininkas Arvydas Každailis (fone – jo skurtas Seimo logotipas)
Seimo nuotr. / Dailininkas Arvydas Každailis (fone – jo skurtas Seimo logotipas)
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Parlamento galerijoje buvo pristatytas naujasis Lietuvos Respublikos Seimo logotipas, kurį sukūrė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, heraldikos dailininkas Arvydas Každailis.

Logotipą pristatė Seimo pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas. „Po daugiau kaip 20 metų trukusių diskusijų Seimas pagaliau turės savo skiriamąjį ženklą – logotipą – ir taps atpažįstamas. Tai itin svarbu, nes kitais metais Lietuva pradės pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai, o parlamentinis matmuo yra vienas svarbiausiųjų pirmininkavimo aspektų“, – sakė G.Kirkilas.  

Seimo logotipas
Seimo logotipas

Renginio metu logotipo autoriui A.Každailiui buvo įteiktas pirmasis dokumentas su naujuoju Seimo simboliu – Seimo pirmininko Vydo Gedvilo padėka. „Nuoširdžiai dėkoju Jums už Lietuvos Respublikos Seimo logotipo sukūrimą ir reikšmingą įnašą į valstybės simbolių kūrybą. Šiuolaikinė Lietuvos valstybės heraldika yra tiesiog neįsivaizduojama be Jūsų atkurtų istorinių ir sukurtų naujų herbų bei vėliavų. Įspūdingą Jūsų kūrinių sąrašą galima pradėti nuo pamatinių kiekvienos valstybės simbolių – Lietuvos valstybės herbo, Lietuvos valstybės istorinės ir Lietuvos Respublikos Prezidento vėliavų. Jums teko kurti ir regionų, apskričių, savivaldybių centrų, rajonų savivaldybių, miestelių herbus ir vėliavas. Jūsų sukurti darbai – valstybės veido, susiformavusio per ilgus šimtmečius, atspindys, kuris pasakoja šalies, miestų ir miestelių, atskirų vietovių istorijas, liudija, kuo galime būti įdomūs ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Todėl Lietuvos heraldika, kurią formuoja ir nuoseklia veikla įprasmina tokie savo srities profesionalai kaip Jūs, yra aukštai vertinama pasaulyje. Dėkodamas už atsidavimą kūrybai ir indėlį į valstybingumo raidą, linkiu Jums sveikatos, stiprybės ir kūrybinės energijos!“, – rašoma Seimo pirmininko padėkoje.

A.Každailio sukurtame Seimo logotipe panaudotos trys idėjos – odeono, nacionalinės vėliavos ir vienos iš istorinių formų stilizuoto valstybės herbo simbolio Vyčio.

Pasak autoriaus, odeonas antikos pasaulyje buvo naudojamas kaip senato susirinkimų vieta, taip pat kaip amfiteatras. Kadangi odeono planas labai artimas Lietuvos Respublikos Seimo posėdžių salės planui, tokio simbolio panaudojimas Seimo logotipe simbolizuoja Tautos atstovų posėdžių salę. Istorinės Vyčio formos panaudojimas Seimo logotipe simbolizuoja valstybingumo išlaikymą kaip nacionalinį tikslą. Demokratinėse valstybėse parlamentas renkamas piliečių ir atstovauja jų interesams, todėl Seimo logotipe prasmingos nacionalinės vėliavos spalvos. „Linkiu šiam ženklui sėkmingai įsiterpti į valstybės ženklų sistemą“, – renginyje linkėjo A.Každailis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Seimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min