Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 03 24

Seimas vėl nesutiko skirti Vytautui Landsbergiui apsaugos iki gyvos galvos

Seimas antrą kartą nesutiko įstatyme įteisinti apsaugos buvusiam Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui Vytautui Landsbergiui.
Vytautas Landsbergis
Vytautas Landsbergis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Už apsaugą numatantį Vadovybės apsaugos įstatymo pataisos projektą balsavo 39 Seimo nariai, prieš buvo 11, 41 susilaikė.

Antradienį Seimo dauguma net nesutiko grąžinti pataisą tobulinti, ji atmesta. Toks pats siūlymas atmestas ir pernai birželį.

Vidaus reikalų ministerija siūlė į Vadovybės apsaugos įstatymą įrašyti, kad „1990–1992 metais dirbusios Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui apsauga skiriama iki gyvos galvos.“

Projektą pristatęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis parlamentarų prašė „vieną kartą civilizuotai“ išspręsti šį klausimą.

„Šiandien ta apsauga vykdoma, bet ji vykdoma iš vidinių resursų, vidiniais tam tikrais Vadovybės apsaugos departamento sprendimais, vidaus reikalų ministro įsakymu. Tai tikrai nėra normali praktika“, – teigė jis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Saulius Skvernelis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Saulius Skvernelis

„Atsiribokime galbūt nuo pavardžių. Faktas yra tai, kad Vytautas Landsbergis buvo faktinis Lietuvos valstybės vadovas. Šiandien mes jį saugome, tai irgi faktas, bet saugome netinkamai net rizikuojant Vadovybės apsaugos departamento pareigūno tam tikru saugumu“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Jis ragino „klausimą išspręsti, civilizuotai, garbingai ir oriai“.

Seimo narys socialdemokratas Algimantas Salamakinas savo ruožtu priminė Konstitucinio Teismo nutarimą, kad Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas nebuvo valstybės vadovas, o tas pareigas vykdė Aukščiausiosios Tarybos prezidiumas.

Jo frakcijos kolegė Marija Aušrinė Pavilionienė įžvelgė asmenybės problemą, jeigu ji jaučia grėsmę.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Aušrinė Marija Pavilionienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Aušrinė Marija Pavilionienė

„Manau, kad tai yra ir asmenybės problema. Kiekviena asmenybė, kokia ji būtų iškili, turėtų teisę atsisakyti apsaugos. Jeigu iškili asmenybė yra mylima tautos, tai neturėtų nieko bijoti. Dabar, reiškia, kad tas buvęs iškilus asmuo gyvena nuolatinėje baimėje, kad jis bus sunaikintas. Čia yra ir asmenybės problema“, – tvirtino ji.

Daužom ir daužom tą žmogų, kuriam gyventi liko ne tiek ir daug, – R.Juknevičienė.

S.Skvernelis replikavo, kad šiuo atveju grėsmę gali kelti ne savo, o svetima tauta.

Konservatorė Rasa Juknevičienė po balsavimo Seimo nariams priekaištavo, kad jie gaili buvusiam Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui skirti vairuotoją ir sekretorių.

„Daužom ir daužom tą žmogų, kuriam gyventi liko ne tiek ir daug“, – kalbėjo parlamentarė.

Projektui dėl apsaugos skyrimo buvo pritarusi Vyriausybė.

Kainuoja per 272 tūkst. eurų

Anksčiau skelbta, kad V.Landsbergio apsauga per metus kainuoja apie 272 tūkst. eurų.

Šiuo metu galiojantis Vadovybės apsaugos įstatymas numato, kad vadovybė, kuriai garantuojama valstybės apsauga, yra prezidentas, Seimo pirmininkas, ministras pirmininkas bei asmenys, laikinai einantys šias pareigas.

V.Landsbergis šiuo metu saugomas remiantis vidaus reikalų ministro įsakymais, o ne įstatymu. Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pareigas jis ėjo 1990-1992 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius