Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime atstovaujamos politinės partijos pasirašė susitarimą dėl Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. II pusmetį

Seime atstovaujamos politinės partijos pasirašė susitarimą dėl Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. II pusmetį
LR Seimo nuotr. / Seime atstovaujamos politinės partijos pasirašė susitarimą dėl Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. II pusmetį
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien Seime atstovaujamos politinės partijos pasirašė susitarimą „Dėl Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai 2013 m. II pusmetį“. Pasirašytu dokumentu partijos įsipareigojo užtikrinti viso pasirengimo pirmininkauti ir pirmininkavimo proceso vientisumą ir šios kadencijos metu institucijų priimamų planų ir sprendimų perimamumą bei tęstinumą po 2012 m. Seimo rinkimų.

Politinės partijos susitarė, kad Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai yra nacionalinis uždavinys, kurį politinės valdžios institucijos turi įgyvendinti sklandžiai ir solidariai, nepriklausomai nuo politinių partijų sudarytų frakcijų Seime priklausomybės Seimo daugumai ar opozicijai, kuris negali būti politinės konkurencijos rinkimuose objektas ir neturi sutrikti dėl politinės valdžios pasikeitimų.

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, pasveikinusi susitarimą pasirašius partijas, teigė, kad artėjantis pirmininkavimas yra ir egzaminas, ir pripažinimas, kad Lietuva yra visavertė ES narė.

Kaip pabrėžė pasirašymo renginyje dalyvavęs Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Česlovas Vytautas Stankevičius, yra būtinas visų politinių jėgų dalyvavimas įgyvendinant šį uždavinį.

Susitarimą pasirašė Vytautas Gapšys (Darbo partijos vardu), Gediminas Vagnorius (Krikščionių partijos vardu), Algis Čaplikas (Liberalų ir centro sąjungos vardu), Algis Kašėta (Liberalų sąjūdžio vardu), Leonard Talmont (Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vardu), Irena Šiaulienė (Lietuvos socialdemokratų partijos vardu), Ramūnas Karbauskis (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos vardu), Valentinas Mazuronis (partijos „Tvarka ir teisingumas“ vardu), Arūnė Stirblytė (Tautos prisikėlimo partijos vardu), Vilija Aleknaitė-Abramikienė (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vardu).

Pagrindinis Lietuvos uždavinys pirmininkavimo metu – užtikrinti sklandų Europos Sąjungos Tarybos darbą ir veiklos tęstinumą, priimti reikalingus sprendimus, ypač Lietuvos pasirinktose prioritetinėse srityse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min