Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 gegužės 9d. 17:07

Seime neatsirado valios branginti medžioklę

Paroda “Medžioklė, žūklė, savigyna bei aktyvus laisvalaikis HHS2017”
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Paroda “Medžioklė, žūklė, savigyna bei aktyvus laisvalaikis HHS2017”
Seimas antradienį atmetė Aplinkos komiteto pirmininko „valstiečio“ Kęstučio Mažeikos teiktas Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo pataisas ir nesutiko keturiskart branginti medžioklės. K.Mažeikos pataisų nepalaikė ne tik opozicija, bet ir socialdemokratai bei dalis „valstiečių“.

Pagal pataisas mokesčių už medžiojamuosius gyvūnus tarifus siekta padidinti keturis kartus. Pavyzdžiui, anksčiau lapuočių ir mišrūs lapuočių su spygliuočiais medynai, kur spygliuočių – iki 50 proc. metinis tarifas buvo 52 centai, o pataisa norėta numatyti 2, 08 euro tarifą.

Taip pat pataisomis siekta perskirstyti surenkamą mokestį sumažinant savivaldybėms tenkančią dalį. Dabar 70 proc. mokesčio už medžiojamųjų gyvūnų išteklius patenka į savivaldybės, kurios teritorijoje išgaunami medžiojamųjų gyvūnų ištekliai, biudžetą, o 30 proc. – į valstybės biudžetą ir teisės aktų nustatyta tvarka naudojamas Aplinkos apsaugos rėmimo programai finansuoti. Norėta savivaldybėms skirti 30, o valstybės biudžetui 70 proc. šių lėšų.

K.Mažeika argumentavo, kad to reikia norint medžiotojams sudaryti geras sąlygas įrengiant šaudyklas, užtikrinti ginklų naudojimo saugumą.

Tačiau „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis pareiškė, kad kolega tenori medžioklę paversti turtingųjų hobiu ir apkaltino jį bandymu užsitikrinti sau darbo vietą, nes esą šaudykla bus įrengta tik K,Mažeikos tėvonijoje Marijampolėje.

Taip pat R.Žemaitaitis piktinosi, kad Seimo narys K.Mažeika gviešiasi savivaldybių pinigų, kurių penktadalis dabar skiriamas sveikatingumo programoms.

Nors K.Mažeika neigė „tvarkiečio“ tezes, panašu, kad Seimą R.Žemaitaitis įtikino.

K.Mažeikos pataisos buvo atmestos. Už jas balsavo tik 29 „valstiečiai“ ir du konservatoriai Arvydas Anušauskas ir Mykolas Majauskas. Prieš balsavo 24 Seimo nariai, susilaikė 45 parlamentarai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min