Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo komiteto nariai užsimojo prieš kanceliarines išmokas merams ir vicemerams

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) nariams kilo abejonių dėl kai kuriose savivaldybėse merams bei vicemerams skiriamų išmokų pagrįstumo.

Trečiadienį VVSK posėdyje Lietuvos savivaldybių asociacija pateikė iš savivaldybių surinktus duomenis, kuriuose pateikiama pareiginė mero alga, išmokėti priedai bei išmokos už su savivaldybės tarybos nario veikla susijusiomis kanceliarinėmis bei kitomis išlaidomis už praėjusius metus.

Lietuvos savivaldybių asociacijos pateiktais duomenimis, 2008 metais išmokos už išlaidas kanceliarinei veiklai merams ar vicemerams buvo skiriamos 12-oje savivaldybių. Tiesa, ne visos iš 60-ies savivaldybių duomenys pateikiami LSA sugeneruotoje ataskaitoje.

„Jei anksčiau būtų pateikta ši lentelė, nei už ką nebūčiau balsavus už nemažinimą atlyginimų merams“, – sakė parlamentarė.

Nors Vietos savivaldos įstatymas numato galimybę savivaldybės tarybos nariams mokėti išmokas už kanceliarines išlaidas, tačiau, daugelio komiteto narių teigimu, merai ir vicemerai, nors yra tarybos nariai, į tokias išmokas neturėtų pretenduoti, nes jų išlaidas ir taip padengia savivaldybė.

„Liaudiškai sakant, tai yra naudojimasis, tą paslaugą (aprūpinimą darbo priemonėmis, transportu etc. – BNS) suteikia savivaldybė, ir tai yra tiesiog paimamos dar papildomos lėšos“, – komiteto posėdyje sakė VVSK narys „darbietis“ Valentinas Bukauskas.

Konservatorė Danutė Bekintienė tvirtino, jog nebūtų balsavusi už pataisas, kuriomis palikti nesumažinti merų ir vicemerų atlyginimai, jei tuomet būtų žinojusi apie skiriamas papildomas išmokas bei priedus už viršvalandžius.

„Jei anksčiau būtų pateikta ši lentelė, nei už ką nebūčiau balsavus už nemažinimą atlyginimų merams“, – sakė parlamentarė.

„Nesuprantu, kaip gali gauti meras, vicemeras papildomas išmokas, kai jis ir taip turi automobilį su vairuotoju, neribotus telefono limitus“, – antrino liberalcentristas, buvęs sostinės meras Artūras Zuokas.

LSA pateiktais duomenimis, praėjusiais metais Kauno meras bei keturi vicemerai per mėnesį vidutiniškai gaudavo apie 1,7 tūkst. litų išmokas su tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. Švenčionių rajono meras per mėnesį šioms išmokoms vidutiniškai gavo apie 2 tūkst., du vicemerai – apie 1,2 tūkst. litų. Tuo tarpu Visagino merui skiriama išmoka, LSA pateiktais duomenimis, per mėnesį siekė 2,8 tūkst., vicemero – 1,6 tūkst. litų. Tuo tarpu Marijampolės meras bei vicemeras per mėnesį praėjusiais metais kanceliarinėms išlaidoms gavo 500 litų.

Kadangi komiteto nariams kilo klausimų tiek dėl pateiktos ataskaitos tikslumo, tiek dėl dabartinės situacijos, nuspręsta kreiptis atskirai į savivaldybes, kad kiekviena pateiktų duomenis, kokie priedai bei išmokos ir už ką buvo skirti, taip pat bus prašoma pateikti ir šių metų pirmųjų mėnesių duomenis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min