Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 4d. 17:02

Seimo milijonierius Pinskus su žmona pralaimėjo bylą dėl šmeižto

Živilė ir Jonas Pinskai
„Scanpix“ nuotr. / Živilė ir Jonas Pinskai

Parlamentaras Jonas Pinskus ir jo sutuoktinė kol kas neįrodė, kad kaltinimai reketu pažemino jų garbę bei orumą.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį paskelbė, kad atmetė Pinskų ieškinį byloje dėl tikrovės neatitinkančios, garbę ir orumą žeminančios informacijos paneigimo, turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Apie šią istoriją, kuri atskleidė nešvarių politikos kovų užkulisius, 15min.lt jau pasakojo pernai gruodį.

Seimo narys milijonierius 50 metų J.Pinskus su žmona 34 metų Ž.Pinskuviene padavė į teismą Širvintų politiką Algirdą Meško, nes šis viešai apkaltino „darbiečius“ Pinskus reketavus iš jo 17 tūkst. litų.

Buvęs Darbo partijos (DP) narys, Širvintų rajono tarybos deputatas penkiasdešimtmetis A.Meško per rajono tarybos posėdį 2008 metų sausio 29-ąją pareiškė, kad išvakarėse J.Pinskus ir jo žmona tiesiai šviesiai pareikalavo susimokėti už tarybos nario mandatą.

Anot A.Meško, jam buvo paaiškinta, kad rinkimų į rajono tarybą kampanija Darbo partijai atsiėjo apie 100 tūkst. litų, o laimėti pavyko 5 mandatus, tad viena vieta teoriškai kainavo apie 20 tūkst. litų. Maždaug 3000 litų A.Meško rinkimams buvo skyręs iš savo kišenės. Likusius 17 tūkst. politikas privalėjo grąžinti į partijos kasą.

J.Pinskus su Ž.Pinskuviene kreipėsi į teismą ir reikalavo, kad A.Meško paneigtų esą tikrovės neatitinkančias žinias. Sutuoktinių naudai prašyta po 25 tūkst. litų moralinei žalai atlyginti. Be to, J.Pinskus reikalavo dar 52,7 tūkst. litų kaip kompensacijos už negautas pajamas.

15min.lt nuotr./Atsakovas A.Meako teisme.
Atsakovas A.Meško teisme: pirmadienį politikas lengviau atsikvėpė.

Tačiau teisėja Rūta Burdulienė pirmadienį paskelbė, kad Pinskų ieškinys visiškai atmestinas.

Teismo motyvas: A.Meško pirmiausia kreipėsi dėl galimo pinigų prievartavimo į prokuratūrą, o tik po to paviešino jam žinomą informaciją. Kitaip tariant, jis neturėjo tikslo apšmeižti Pinskų, o tik atkreipė teisėsaugos ir visuomenės dėmesį į galimas negeroves. 

Taip pat teismas atkreipė dėmesį, kad šioje pinigų istorijoje buvo tvarkomi ne Pinskų asmeniniai, o vieši partiniai reikalai.

Išklausyti teismo verdikto šiandien atvyko tik atsakovas A.Meško. „Mano pulsas – 150 širdies dūžių per minutę“, – apie tai, kaip ši istorija atsiliepė sveikatai, o šios dienos naujiena dar nesuteikė ramybės, 15min.lt žurnalistui sakė patyręs Širvintų rajono politikas.

A.Meško pridūrė neabejojantis, kad Pinskai su savuoju advokatu dar pasinaudos teise apskųsti šiandieninį teismo sprendimą aukštesnės instancijos teismui.

VIDEO: 15min: Pinskuvienė ir jos varžovas teisme

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min