-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2011 11 01

Seimo nariams nemielas jų veiklos kontrolę griežtinantis įstatymas

Seimo frakcijų seniūnai pasibaigus biudžeto svarstymo pertraukai renkasi tartis, ką daryti su Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektu, nerandančiu džiugaus pritarimo parlamente.
Tuščia Seimo salė
Tuščia Seimo salė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Ekspertų darbo grupės parengtu įstatymo projektu siūloma įtvirtinti fiksuotas Seimo narių atostogas, trumpinamas sąrašas, kam būtų galima naudoti parlamentinei veiklai skiriamas išlaidas, taip pat nustatoma daugiau Seimo narių veiklą griežčiau reglamentuojančių apribojimų.

Projektas prieš porą savaičių buvo įtrauktas į plenarinių posėdžių darbotvarkę, tačiau seniūnų sueiga jį išbraukė, argumentuodama, kad dėl projekto nėra politinio sutarimo. „Seniūnų sueigoje buvo nuspręsta, kad šitoj vietoj nėra vienos nuomonės, o reikėtų bendro sprendimo“, – BNS sakė frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis.

Projektą remianti Seimo pirmininkė Irena Degutienė tuomet pavedė frakcijų seniūnams rasti sprendimą dėl dokumento, toks susitikimas dėl prieštaringai parlamente sutikto projekto planuojamas lapkričio 7 dieną.

„Sutarėme, kad frakcijų seniūnai susirinks po Vėlinių, ir žiūrėsime, ką toliau daryti. Lapkričio 7 dieną renkamės ir matydami vieni kitų vaizdą ir veidus bandysime rasti sprendimą“, – BNS sakė Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas.

Seimo pirmininkė yra paraginusi parlamentarus imtis Seimo narių veiklos garantijų įstatymo, kuris, jos žodžiais, būtų labai reikalingas.

„Būtų fiksuotos atostogos, nekiltų ir kitų dalykų arba klausimų, kurie kilo šitos kadencijos Seime ir prieš tai Seimuose – ir dėl parlamentinei veiklai skirtų lėšų, ir dėl transporto, ir dėl kitų dalykų. Išties, mano nuomone, tikrai puikiai parengtas įstatymo projektas ir Seimas jį turėtų svarstyti ir priimti“, – apie projektą yra sakiusi I.Degutienė.

Projekte numatytos oficialios ne daugiau kaip 45 dienų parlamentarų atostogos, kai šiuo metu kelis mėnesius tarp sesijų parlamentarai darbus planuoja savo nuožiūra.

Taip pat projekte numatoma neleisti Seimo nariams patiems nuomotis automobilių – tam šiuo metu išleidžiama didžioji parlamentinei veiklai skiriamų pinigų dalis.

Pirmuosiuose projekto straipsniuose įrašyta nuostata, kad dalyvavimas posėdžiuose yra Seimo nario konstitucinė pareiga, o sistemingas šios pareigos nevykdymas be pateisinamos priežasties yra pagrindas pradėti apkaltą.

Dabar visus Seimo narių socialinius klausimus reguliuoja Seimo statutas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius