Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo nariams penktadienio vakarą sostinėje uždegtos žvakutės (nuotraukos)

Žvakutės prie Seimo
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Žvakutės
Šaltinis: 15min
0
A A

Mažai žinomos organizacijos „Darbuotojų teisių sąjunga" nariai penktadienio vakarą surengė akciją prie Seimo, per kurią uždegė Seimo nariams skirtas žvakutes. Jau po pusvalandžio akciją nutraukė policija.

Vienas akcijos organizatorių Darius Kasperaitis 15min.lt žurnalistui sakė, kad uždegta 141 viena žvakutė.

„Kiek yra Seimo narių, tiek dega ir žvakučių", - teigė D.Kasperaitis.

Organizacijos narė Danutė Lisauskaitė tvirtina, kad akcija buvo sankcionuota, trejus metus gyvuojanti, vos 10 narių turinti „Darbuotojų teisių sąjunga" buvo gavusi savivaldybės leidimą akciją rengti nuo 18 val. iki 20 val.

Nepaisant to, jau 18.30 val. policijos pareigūnai liepė visų pirma paslėpti vėliavą, o netrukus - užgesinti žvakutes ir baigti akciją.

D.Lisauskaitė teigia, kad policija jų organizacijos akciją įdėmiai stebėjo nuo pat pradžių. „Patikrino leidimą, patikrino ar mes blaivūs. Nuo pat pradžių jie mus prižiūrėjo", - sakė D.Lisauskaitė.

Žvakutes prie Seimo penktadienį degino penki žmonės. Leidimo iš savivaldybės buvo paprašyta todėl, kad tikėtasi daugiau palaikančiųjų.

Pasak akcijos organizatorės, žvakutėmis buvo norima atkreipti parlamentarų dėmesį į susidariusią padėti Lietuvoje.

„Žmonės netenka darbų, žmonės išvažiuoja iš Lietuvos. Žlugdomas smulkusis verslas. Mums sakė, kad esame riaušininkai. Todėl nusprendėme tylomis, štai tokiu būdu atkreipti dėmesį, norėjome, kad mus pastebėtų", - sakė D.Lisauskaitė.

„Darbuotojų teisių sąjungos" narė nesutiko su pastaba, kad akcijai pasirinktas netinkamas laikas, nes Seimo narių parlamente tuo metu nebuvo. „Jiems juk bus perduota. Jie sužinos, kad vyko tokia akcija", - 15min.lt žurnalistą tikino akcijos dalyviai.

Į praeivių pastabas, kad Seimo pirmininkui reikėjo uždegti didesnę, patraukiančią dėmesį žvakutę, akcijos organizatoriai atsakė, kad jiems jis irgi yra eilinis Seimo narys, kuris neturėtų būti išskiriamas iš kitų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Seimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min