Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 25d. 11:28

Seimo opozicijai nepavyko užkirsti kelio ŽŪM iškėlimui į Kauną

Žemės ūkio ministerijos patalpos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žemės ūkio ministerijos patalpos

Antradienį Seimas atmetė Liberalų sąjūdžio parengtą Seimo rezoliuciją, kuria siūlyta Vyriausybei atsisakyti planų į Kauną iškelti Žemės ūkio ministeriją.

Už rezoliuciją, kuria siūlyta nekelti ministerijos į Kauną, balsavo 39 Seimo nariai, prieš – taip pat 39, susilaikė 23.

„Tai yra politinis sprendimas, neparemtas jokiais teisiniais ar įstatyminiais argumentais“, – atsakydamas į konservatoriaus Mykolo Majausko klausimą, ar tai nėra kyšis Saulių Skvernelį palaikančiam Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui, sakė rezoliucijos projektą pristatęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Rezoliucijos projekte pažymima, kad atkūrus Lietuvos nepriklausomybę nė viena ministerija nebuvo perkelta į kitą miestą.

„Bendradarbiavimas su valstybės valdžios institucijomis, esančiomis dviejuose miestuose, taps sudėtingas ir brangus, ŽŪM perkėlimui į Kauną nepritaria ūkininkų interesams atstovaujančios organizacijos“, – kodėl nereikia perkelti ŽŪM į Kauną, teigia rezoliucijos autoriai.

„Tai susiję su politine ambicija, neturi nieko bendro su regionine politika“, – kalbėjo parlamentaras Povilas Urbšys.

Konservatorius Edmundas Pupinis sakė, kad čia – vienas iš valdžios eksperimentų, koks buvo su moksleiviais, kurie, prailginus mokslo metus, Seimo nario žodžiais, buvo kankinami karštose mokyklose.

„Daug kalbų yra, kad pastatai statomi, nuomojami. Gal baikime eksperimentus, sandorius, pamąstykime, kol dar nieko nepadarėme (...) Kaunas gal galėtų įsižeisti, kad laikomas atsiliekančiu regionu“, – ragino jis.

Tuo metu „Valstietė“ Guoda Burokienė sakė, kad nereikia stabdyti proceso. Anot jos, netiesa, kad trūksta žmonių – esą dėl kėlimo iš ŽŪM bėga specialistai. Ji pabrėžė, kad į ją ateina daugiau, nei išeina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min