Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 08 21

Seimo pirmininkas: abejonės dėl V.Bako lojalumo Lietuvai – Kremliaus propagandos pasekmė

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešime žiniasklaidai teigia, kad nėra nei politinio, nei teisinio pagrindo abejoti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Vytauto Bako lojalumu Lietuvos Respublikai.
Saulius Skvernelis ir Viktoras Pranckietis
Saulius Skvernelis ir Viktoras Pranckietis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Taip jis komentuoja paviešintą informaciją, kad 2011 metais vadovaudamas Nacionaliniam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui V.Bakas prašė tuometinio Rusijos ambasadoriaus Lietuvoje tarpininkauti užmezgant santykius su Rusijoje veikiančiomis pareigūnų profesinėmis sąjungomis.

Kelia susirūpinimą, ar toks tendencingas Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko V.Bako veiksmų interpretavimas [...] nėra Rusijos Federacijos propagandos pasekmė.

„Atsižvelgiant į minėtas aplinkybes, kelia susirūpinimą, ar toks tendencingas Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko V.Bako veiksmų interpretavimas bei jo lojalumo valstybei klausimo eskalavimas būtent šiuo metu, kai kaip niekada turime būti vieningi, kai kyla pagrįstų abejonių Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos karinių pratybų „Zapad“ akivaizdoje, nėra Rusijos Federacijos propagandos pasekmė“, – mano V.Pranckietis.

Anot jo, V.Bako kreipimosi į Rusijos Federacijos ambasadorių faktas niekada nebuvo slepiamas, o per šešerius metus nei Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, nei Valstybės saugumo departamentas jokių grėsmių dėl minėto kreipimosi neįžvelgė.

V.Bakas į Seimą išrinktas pernai pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą.

Pats V.Bakas „Facebook“ teigia, kad 2011 metais tikrai kreipėsi į Rusijos ambasadorių, nes, jo nuomone, sutapus požiūriams, turint bendras vizijas, galima dirbti su visų šalių profsąjungomis.

„Visgi, šiuo konkrečiu atveju, išanalizavus mums pateiktą informaciją apie profesinių sąjungų veiklą Rusijoje, tolimesnių santykių vystymo buvo atsisakyta“, – pabrėžia V.Bakas.

Jo manymu, tai, jog Rusijos politinis elitas kelia įtampą regione, bando išsilaikyti valdžioje priešindamas žmones ir valstybes, nereiškia, kad negalima bendrauti su pilietinės visuomenės atstovais.

„Reikėtų atskirti Rusijos valdžią, politinį elitą, kuris priima sprendimus ir kursto įtampą regione ir pasaulyje nuo šalies visuomenės, nevyriausybinių organizacijų, profesinių sąjungų, kurios gina žmogaus teises“, – teigia NSGK pirmininkas.

Anksčiau V.Bako lojalumo Lietuvai klausimu pasisakė ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Aš manau, kad profsąjungų reikalai, profsąjungų bendravimas yra vienas reikalas, o Seimo nario, politiko ir komiteto pirmininko pozicijos – du skirtingi dalykai. Jei kas nors bando įteigti, kad Vytautas Bakas nėra lojalus arba galimai nelojalus Lietuvos valstybei, tai kategoriškai atmetu tokias kalbas“, – praėjusią savaitę sakė S.Skvernelis, kurio patarėju V.Bakas dirbo šiam einant vidaus reikalų ministro pareigas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius