Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 11 24

Seimo pirmininkė Irena Degutienė siūlytų diskutuoti dėl parlamentarų skaičiaus mažinimo

Kai kurie valdančiosios koalicijos partneriai trečiadienį populizmu pavadino iniciatyvą perpus sumažinti Seimo narių skaičių. Tuo metu Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako, kad dėl siūlymo reikėtų padiskutuoti.
Seimas
Seimas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Mūsų skaičius yra objektyviai pagrįstas, kai imame panašaus dydžio šalis ir skaičiuojame, kiek Seimo narių nuo gyventojų yra. Tai normali proporcija“, – po valdančiosios koalicijos partnerių susitikimo žurnalistams sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pirmininkas Jurgis Razma.

Parlamentaro Petro Gražulio siūlymą, kurį parašais parėmė 41 Seimo narys, konservatorius pavadino populizmo apraiška, prisimenama, kai „išsenka fantazija“.

Liberalcentristas Algis Čaplikas apie iniciatyvą atsiliepė dar pašaipiau: „Vakar pasiūliau P.Gražuliui, kad būtų vienas Seimo narys – P.Gražulis ir mes visi būtume P.Gražulio padėjėjai. Jurgi, kodėl tu rimtai komentuoji durniaus iniciatyvas?“

Tuo metu Seimo pirmininkė I.Degutienė idėją sako esant vertą diskusijų.

„Tai iš tikrųjų turbūt diskutuotinas klausimas“, – Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo vadovė ir pabrėžė, kad rengiant Konstituciją ir joje numatant, jog Seime bus 141 narys, Lietuvoje gyveno daugiau žmonių nei dabar.

Kalbėdama apie rinkimų sistemos keitimą, I.Degutienė atkreipė dėmesį, kad, pavyzdžiui, kaimynėse Latvijoje ir Lenkijoje vyrauja kitoks įsitikinimas, nei aiškina P.Gražulis.

„Diskusijos vyksta ne tik Lietuvoje, bet turbūt ir visoje Europoje – kokiu keliu eiti, nes vienose valstybėse yra mišri rinkimų sistema, o tokiose valstybėse kaip Lenkija, Latvija iš viso nėra vienmandačių Seimo narių, yra tik pagal partijų sąrašus. Jie mano, kad to nereikia, kad tai visiškai neatspindi visuomenės nuotaikų, kad Seimo narys, kuris į parlamentą taip išrinktas, ne valstybės problemas sprendžia, o tik nedidelės grupės žmonių“, – pasakojo I.Degutienė.

Ji sakė, kad imantis siūlomų permainų reikėtų platesnės visuomenės apklausos.

P.Gražulis inicijavo Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimą, siūlydamas įteisinti, kad „Seimą sudaro tautos atstovai – 71 Seimo narys, kurie renkami vienmandatėse rinkimų apygardose ketveriems metams, remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu“.

Siūlymas motyvuojamas siekiu sutaupyti biudžeto lėšų, taip pat galimybe rinkėjams pasirinkti tokius parlamentarus, kurie sąžiningai dirbtų ir atstovautų savo rinkėjams.

P.Gražulis siūlo, kad Seimo nariai būtų renkami tik vienmandatėse apygardose, o ne pagal partijų sąrašus.

Šiuo metu Seimą sudaro 141 parlamentaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius