-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 02 22

Seimo pirmininkė Irena Degutienė turi abejonių dėl FNTT vadovų atleidimo pagrįstumo

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako, kad informacijos stoka kelia abejonių dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado atleidimo.
Irena Degutienė
Irena Degutienė / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Vidaus reikalų ministro įsakymu atleistus pareigūnus trečiadienį parlamento vadovė pavadino autoritetingais kovotojais prieš kriminalinį pasaulį.

„Galbūt aš turiu mažiau informacijos, negu turi prezidentė, todėl man ir kyla, natūralu, kai kurie klausimai, kurie kyla daugeliui visuomenės narių ir politikų. Kyla pasipiktinimas, kyla klausimų, kodėl gerai dirbančios institucijos vadovai, tikrai gerai žinomi ir autoritetingi kovotojai prieš kriminalinį pasaulį, atleidžiami nepateikiant aiškių atsakymų“, – Žinių radijui kalbėjo I.Degutienė.

Aš nežinau to poligrafo tyrimo duomenų, aš negaliu šiandien atsakyti, kaip tas tyrimas buvo atliekamas, kaip jie atsakinėjo.

Seimo pirmininkė sakė, kad jai neaiškūs ir argumentai, jog FNTT vadovai atleisti po tyrimo poligrafu.

„Aš nežinau to poligrafo tyrimo duomenų, aš negaliu šiandien atsakyti, kaip tas tyrimas buvo atliekamas, kaip jie atsakinėjo. Tiktai tam, kad, kaip sakoma, iš karto nuteistum, reikia turėti užtektinai informacijos, o kai tos informacijos neturi pakankamai, negali būti tvirtos pozicijos ar nuomonės, kaip čia yra – ar čia yra neteisūs atleisti FNTT vadovai, ar neteisus ministras Raimundas Palaitis, kad juos atleido“, – teigė I.Degutienė.

Ji taip pat sakė, kad nebuvo išklausyta FNTT vadovų nuomonės. Seimo pirmininkė kalbėjo, kad dabar yra reikalingas „normalus, nuosaikus tyrimas, kurį atliks Seimo struktūros“.

Anot I.Degutienės, klausimų taip pat kelia ir aplinkybė, kad Generalinė prokuratūra tik dabar pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šios situacijos, ir tyrimas esą buvo pradėtas tik po to, kai į prokurorus kreipėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Arvydas Anušauskas.

„Negalima taip spekuliuoti ir kalbėti, kad čia padarytas baudžiamasis nusikaltimas, ir juos reikia teisti. Gyvename teisinėje valstybėje arba bent jau norime gyventi teisinėje valstybėje, ir turime tikrai viską oriai ir teisingai daryti, o ne per žiniasklaidą aiškintis, kas kaltas, kas nekaltas“, – sakė Seimo vadovė.

„Kažkodėl Generalinė prokuratūra nesiėmė veiksmų tol, kol mūsų NSGK pirmininkas raštu nesikreipė į Generalinę prokuratūrą, ir tik pirmadienį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tai yra nenormalu“, – piktinosi I.Degutienė.

Ji teigė nejaučianti įtampos tarp prezidentės Dalios Grybauskaitės ir premjero Andriaus Kubiliaus ir konservatorių partijos.

„Visi galime turėti skirtingas nuomones įvairiais klausimais, visi darome klaidų, bet nereikia iš to daryti kažkokių reikšmingų apibendrinimų“, – sakė pašnekovė.

Seimo pirmininkės kritikos sulaukė ir jos pavaduotojas, liberalcentristų lyderis Algis Čaplikas, kuris puspročių ir ligotų žmonių svaičiojimais išvadino atleistų FNTT vadovų pasisakymus apie tai, kad jų skubotas atleidimas gali būti susijęs su tarnybos atliekamais tyrimais.

Ji teigė nejaučianti įtampos tarp prezidentės Dalios Grybauskaitės ir premjero Andriaus Kubiliaus ir konservatorių partijos.

„Aš suprantu žmonių emocijas, bet kiekvienas turime atsakyti už savo kalbas ir, be abejo, tokio lygio politikui tokie žodžiai netinka“, – teigė I.Degutienė.

Prezidentė pirmadienį viešai žurnalistams pareiškė, kad, šie galintys paklausti, ar FNTT pastaruosius metus tyrė konservatorių rėmėjų įmones. Seimo pirmininkė į tai atsakė, kad visose partijose gali būti neskaidrumo atvejų ir tai rodo FNTT darbai.

„Viešumoje jau buvo įvardinti FNTT tyrimai, kurie buvo susiję ir su kai kurių mūsų partijos narių galbūt neskaidria veikla. Jeigu dar FNTT tęsia darbą ir negali kažko šiandien pasakyti, bet aš tikrai esu įsitikinusi, kad FNTT darbas yra tikrai (susijęs) ne selektyviai su ieškojimu vienos ar kitos partijos rėmėjų, o tikrai su visais. Turbūt kiekvienoje partijoje mes galime neskaidrios veiklos matyti iš jau atliktų FNTT darbų“, – teigė I.Degutienė.

Praėjusią savaitę vidaus reikalų ministras R.Palaitis iš pareigų atleido FNTT direktorių V.Gailių ir jo pavaduotoją V.Giržadą. Pareigūnai darbus prarado kitą dieną, kai ministras atėmė iš jų teisę dirbti su slapta informacija. Ministras teigė taip padaręs Valstybės saugumo departamento teikimu. V.Gailius ir V.Giržadas sprendimą juos atleisti apskundė teismui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atleistus FNTT pareigūnus apkaltino politikavimu. Ji pirmadienį sakė, kad iš pareigų tarnybos direktorius ir jo pavaduotojas atleisti, kai „nelabai gerai“ pasirodė prokuratūros prašymu Valstybės saugumo departamentui (VSD) atlikus tyrimą dėl informacijos apie „Snoro“ banką nutekinimo.

Pirmadienį Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo.

Lapkričio mėnesį prieš pat „Snoro“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose. Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, jog taikinys yra „lietuviškas bankas“. Daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų valdė „Snoras“.

V.Gailius ir V.Giržadas kategoriškai neigia, kad jie gali būti susiję su informacijos nutekinimu.

VRM paskelbė konkursą į FNTT vadovo pareigas

VRM paskelbė konkursą į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovo pareigas.

Skelbimas paskelbtas trečiadienio „Valstybės žiniose“.

Kandidatai privalo turėti teisės aukštąjį išsilavinimą, ne mažesnę kaip penkerių metų vadovavimo patirtį ir ne trumpesnę kaip 10 metų darbo viešojo saugumo užtikrinimo srityje patirtį, ne žemesnį kaip specialų pareigūnų nekarinį vidaus tarnybos pulkininko leitenanto arba vyresniojo komisaro laipsnį.

Kandidatas taip pat turi atitikti reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Visiškai slaptai“ bei asmens patikimumo pažymėjimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius