Dabar populiaru
Premjera
15min be reklamos
Publikuota: 2014 lapkričio 12d. 09:10

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė gėjams laiko neranda

Loreta Graužinienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Loreta Graužinienė
Lietuvos gėjų lyga (LGL) šį rudenį jau du kartus – rugsėjį ir lapkritį – bandė įsiprašyti į susitikimą su Seimo pirmininke, Darbo partijos lydere Loreta Graužiniene, tačiau abu kartus nesėkmingai. L.Graužinienės biuras aiškina, kad Seimo pirmininkė susitikimui su homoseksualais tiesiog neturi laiko. Tačiau LGL pirmininkas Vladimiras Simonko tikina, kad politikė seksualinių mažumų atstovų nenori nei matyti, nei girdėti.

„Kol kas prisibelsti nesiseka. Žinant, kokie dabar laikai ir kaip sparčiai keičiasi požiūris į LGBT atstovus Europoje, tai toks atsargus nenoras susitikti su mumis stebina. Man atrodo, kad dabar būtų net visai madinga susitikti ir turėti tam drąsos. O, kai neranda net 5 minučių, tai rodo, kad mūsų problemos nėra prioritetiniame sąraše“, – apgailestavo V.Simonko.

Pakalbėti su Seimo pirmininke tikrai yra apie ką. Seimo rudens sesijos darbotvarkėje LGL rado bent aštuonis įstatymų projektus, kurie dvelkia homofobija.

Jo teigimu, pakalbėti su Seimo pirmininke tikrai yra apie ką. Seimo rudens sesijos darbotvarkėje LGL rado bent aštuonis įstatymų projektus, kurie dvelkia homofobija.

„Norėjome ne šiaip ateiti ir pakalbėti. Buvo konkretus objektas, nes Lietuvoje homoseksualų situacija verčia labai susirūpinti. Iki šiol mūsų politikai vis bando raminti, kad situacija nėra bloga, bet pažiūrėkime, kas vyksta aplinkui“, – sakė V.Simonko.

Jis atkreipė dėmesį, kad būtent dabar aplinkinės šalys – Lenkija, Estija ir Latvija – vis garsiau kalba apie seksualinių mažumų teises, o Estija net įteisino vienos lyties asmenų partnerystę.

Vytauto Valentinavičiaus nuotr./Vladimiras Simonko
Vytauto Valentinavičiaus nuotr./Vladimiras Simonko

„Lietuva dabar šioje srityje yra akivaizdi dvejetukininkė, kuri vis dar bando vaizduoti, kad LGBT teisių nepaisyti normalu. Tas mūsų  politikų tamsumas jau tapo tiesiog nemadingas. Tai jau blogo skonio ženklas. Taip bežiūrėdami aplinkui, mes pradėjome lygiuotis į Rusiją ir Baltarusiją“, – pabrėžia VSimonko.

Šiemet laiko neras

Seimo pirmininkės vyresnysis patarėjas teisės klausimais Egidijus Rumbutis pripažino, kad prašymo susitikti su L.Graužiniene iš LGL sulaukė, tačiau kol kas išpildyti negali.

„Mes juos informavome, kad šiuo metu nėra jokios galimybės įsiterpti į Seimo pirmininkės darbotvarkę, o, kai tokia galimybė bus, mes juos informuosime. Jie kalbėjo apie konkrečius įstatymų projektus ir jų prašymas prie tų projektų pridėtas. Jis nėra visai be atsako“, – tikino E.Rumbutis.

Tikrai jiems nebuvo pasakyta: „Ne, niekada“, – pabrėžė E.Rumbutis.

Seimo pirmininkės patarėjas pabrėžė, kad kategoriško „ne“ susitikimui su LGL Seimo pirmininkė nesako, tačiau apie konkrečią susitikimo datą šiemet taip pat nekalbama.

„Mes jiems labai gražiai pasakėme, nes dabar biudžeto reikalai, bet tikrai jiems nebuvo pasakyta: „Ne, niekada“, – pabrėžė E.Rumbutis.

Iki šiol niekas nepriėmė

Per 24 metus LGL bendruomenės į susitikimą iki šiol nėra pakvietęs nė vienas iš valstybės vadovų. 

Tik pernai po ilgų prašymų susitikti su prezidente Dalia Grybauskaite ir skundų žiniasklaidai, LGL pavyko iškaulyti vizitą į prezidentūrą.

Tiesa, ten LGL atstovus priėmė ne pati valstybės vadovė, o jos patarėjai. „Susitikimas buvo ganėtinai šaltas. Mes kalbėjome, o jie klausėsi. Net nesu tikras, kad išgirdo“, – prisiminė LGL pirmininkas.

V.Simonko tvirtina, kad toks ignoravimas jau darosi nepakenčiamas.

„Visada visų politikų, taip pat ir prezidentės Dalios Grybauskaitės, arogantiškai būna paklausiama, ar tikrai jau laikas. Bet gal tada man ne laikas mokėti mokesčius šitai valstybei, jei ji mano problemoms, mano teisėms laiko neturi? Kito gyvenimo aš juk neturėsiu“, – liūdesio, kad politikai nenori nė girdėti apie homoseksualų bėdas, neslepia V.Simonko. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:09
07:38
00:50

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min